אובייקטיביות – הדרך אל השמחה והשלווה

יערה בויום-קפלן

נובמבר 2017

עריכה לשונית: סמדר ברגמן

אובייקטיביות היא היכולת להתבונן על מצבי חיים או אנשים ממקום נקי, ללא התקבעות ידועה מראש על סולם ערכים שבנינו בעיני רוחנו זה מכבר.

אדם השואף לאובייקטיביות ימצא שמחוזות השמחה והשלווה שוכנים בחייו, משום שאי גמישות מחשבתית ביחס למצבי החיים יוצרת היאחזות ודחיסות בזרימת החיים.

העידן שבו אנו חיים, מאיץ את תהליכי החיבור הנשמתי הגבוה אל הבריאה. תהליכים אלו מבקשים איזון וכיול של מרכזים שונים בתוכנו. אנו מעין כלי משוכלל דרכו עובר האור אל האדמה. על מנת שנוכל להכיל את האור בתוכנו עלינו לפעול באומץ לב, בהיוודעות ובהכרה על מנת לווסת ולמתן כלי זה, כך נאפשר לחוויה הסובייקטיבית להרפות אחיזה במחוזות תפיסתנו.

לאובייקטיביות חשיבות רבה בתהליך ההתמרה והתרחבות התודעה. רבים מאיתנו חווים בשנים האחרונות האצה בהתפתחות ממדי התודעה. לפני מספר שנים נכנס העולם למסלול שבו רטט התדר מתגבר ומבקש מאיתנו לכייל את הכלי שאנו, על מנת להכיל תדר זה.

הגוף הרגשי והגוף המנטלי שלנו אינם יכולים להכיל רטט זה במלואו ללא תהליך זיכוך התודעה משיפוט ומפרשנויות. ככל שאנו מוטים יותר בתפיסתנו הסובייקטיבית, כך נחוש כאבים עזים יותר במפגשנו עם המציאות.

דברים אלו אינם מובאים בפניכם על מנת לגנות את כל מה שאינו מדויק ופועל בכיוון הזרימה המיטיב, אלא על מנת לאפשר לנו להתבונן על תהליכי הצמיחה מזוויות נוספות, כדי לאפשר איזון, ויסות והטבה בחיבור, לאפשר את זרימת השלווה והשמחה בחיינו.

במרכז הגוף, על הציר האנרגטי, במרכז צ’אקרת הלב, יושבת אחת מהתחנות האנרגטיות הראשיות של האובייקטיביות. תחנה זו ממונה על האובייקטיביות שבאהבה ללא תנאים, ראשית לעצמנו ומשם לכל הברואים. אהבה עצמית מתאפשרת כאשר אדם מקיים מערכת אמון עצמית, תחושת בטחון בהחלטותיו וקבלה עצמית גם אם אלו יתגלו כשגויות. האדם המסוגל לחוש אהבה ללא תנאי, יסכים לחוש ערך עצמי ואישור פנימי שאינם תלויים בגורמים חיצוניים או במבחני תוצאה.

מוצג כאן מצב אידאלי, של אובייקטיביות שלמה, שאליה אנו שואפים, אך עלינו להבין כי מצב זה הינו ״תהליכי״ והוא מחייב אותנו להיפגש עם קשת תגובותינו הרגשיות למצבים שונים. לקבל, שזוהי שאיפתנו, אך להסכים שבדרך זו נפגוש גם את כל המקומות שבהם אנו מתקשים להתייחס באובייקטיביות לרגשות העולים בנו. זו שאיפה שאליה אנו מתכווננים, אך מוכנים גם להתבונן כיצד רעיון זה מעורר תגובות פנימיות וחיצוניות מתוך הצורך לקיימו. זהו התהליך הנכון לאיזון ולוויסות.

אין זה מפתיע שתחנה זו ממוקמת דווקא בלב, כיוון שהאובייקטיביות מאפשרת את למידת האהבה והקבלה ללא תנאי. ככל שמתרחב לימוד זה כך מתאפשרת העלייה לממד האחדות וטוהר המחשבה, שממוקם בצ’אקרת הגרון ושאחראי על היכולת לקבל את הקולות אשר בתוכי ובאחרים שאינם בהרמוניה. היכולת להיות בחמלה לעצמנו ולאחרים על אף שהפרשנות הסובייקטיבית עדיין שוכנת בקרבנו.

העין השלישית, בגובה מרכז המצח, על הציר האנרגטי, היא תחנה אנרגטית נוספת של האובייקטיביות בגופנו. תחנה זו מבקשת ראייה מפוקחת והסכמה לחיבור בין המיינד, המתבונן ומסיק מסקנות (מרכזו במוח שמאל), לבין האינטואיציה והחיבור אל חוקי הרוח הגבוהים (מרכזו במוח ימין).

מרגע שהחיבור בין אלה מתקיים ונוצר, משתכללת היכולת האובייקטיבית ומאפשרת מבט ממעוף הציפור, מבט בעל כישורים לראות את הקיים מזוויות רבות.

יכולת זו מביאה תחושת קלילות והתרוממות הרוח, מתוך החיבור אל האלוה, אל הבריאה.

שני כיווני הזרימה המרכזיים של זרימת האנרגיה בגופינו הם: מעלה מן האדמה – דרך הציר האנרגטי של הצ’אקרות כלפי כתר הראש, וכלפי מטה – מהכתר אל האדמה, דרך מרכזי הספירות (מתפצלים לשלושה צירים מרכזיים).

כניסת האנרגיה ממעל כלפי מטה מתייצבת ומתרחבת ככל שמתקיימת הזרימה במעלה הציר האנרגטי מן האדמה כלפי מעלה.

על כן, נדרשת מאיתנו עבודת איזון וכיול של מרחבי הנפש, לפגוש את האירועים שטוו את הנוקשות שנוצרה בתפיסתנו את המציאות; ההסכמה למפגש זה מאפשרת ריכוך וגמישות מחשבתית, עד כדי התרה. ככל שנפשנו פורמת את קשרי הפרשנות הסובייקטיבית, כך נחווה שמחה ושלווה בחיינו.

עלינו להסכים לפגוש את מה שאינו אהבה, על מנת ללמוד את דרכיה לשמחה, לשלווה ולתחושת התרוממות הרוח.

יערה בויום-קפלן – מרפאה בתקשור, מטפלת בריברסינג, מכשירה ומנחה מרפאים בתקשור ובפתיחת תדרים.

ליצירת קשר: 0526770273

yaarabk@gmail.com

https://yaara-buium-kaplan.co.il/