7 דרכים לנטרל אנשים בעייתיים

מאת טום ראסל
מאנגלית: סמדר ברגמן

 

אנשים בעייתיים צדים סכסוכים. בדרך כלל אין זה עניין אישי נגדכם. במקרה, אתם פשוט המטרה הנוחה ביותר.

אנשים בעייתיים הם חסרי ביטחון. הם רוצים שתחשבו ושתחיו כפי שהם חושבים וחיים. האומללות אכן אוהבת חברה. הם מרגישים טוב יותר אם אתם מתוחים ואומללים.

מה תוכלו לעשות כדי לנטרל מיידית את השליליות שלהם? אינכם יכולים לגרום להם להפסיק להיות בעייתיים ותובעניים. אלוהים יעזור לכם אם תנסו! אבל אתם יכולים לשלוט בתגובות שלכם באמצעות הכוח הנפלא של "עובדותעכשיו".

מהן עובדותעכשיו?

עקרונות אמיתיים, בריאים ופשוטים שאתם אומרים לעצמכם בשקט, ברגע ההווה. הדיבור הוא כלי עוצמתי! זו נקודת החיבור חזרה אל המרכז השקט והחכם שלכם. הדיבור מזכיר לכם מייד את החוכמה והעוצמה שכבר בידכם.

להלן 7 עובדותעכשיו שבהן תוכלו להשתמש כאשר אנשים בעייתיים שוחרים לטרף. אלה הן הצהרות סודיות שקטות שאתם אומרים לעצמכם:

1. איני שחקן שחייב לציית לתסריט שלך.

לאדם בעייתי יש תסריט. בתסריט הוא כותב שאתם מתרגזים, שאתם מתקוטטים עמו, שאתם מגנים אותו, שאתם הופך מתוסכלים ולחוצים. אנשים בעייתיים רוצים אופוזיציה. זו המטרה העיקרית שלהם! כאשר אתם מיישמים עובדתעכשיו זו אתם מיידעים את עצמכם שיש לכם את הכוח להחליט. אינכם חייבים לשתף פעולה עם התסריט שלהם. סירוב שקט לנגוס בפיתיון שולח מסר רב עוצמה לאדם בעייתי. הוא יקלוט!

2. אני פשוט לא יכול עוד להרשות לעצמי אותך.

עובדתעכשיו זו מזכירה לכם שיש מערכות יחסים שגובות מחיר כבד מדי. אתם חייבים לשחרר. אין תחושה של עליונות או עוינות. אתם פשוט לא יכולים להרשות לעצמכם עוד את מערכת היחסים הזאת. המחיר שהיא גובה גבוה מדי. אתם חייבים להמשיך הלאה, כיוון שאתם יודעים שזה הדבר הטוב ביותר עבורכם ועבור האדם האחר.

3. אני רואה את הזעם שלך כילדותי, לא כעוצמתי.

כך אתם יכולים לרפא את התפיסות שלכם. עובדתעכשיו זו מזכירה לכם שהכעס הוא חולשה, לא כוח. עבדו עם עובדתעכשיו זו וראו כיצד היא משחררת את אוצרות החכמה והשליטה העצמית שלה. לעולם לא תצטרכו להתכווץ למול אדם כועס.

4. אתה לא יודע אבל אני נשאר במרחק פנימי בטוח ממך.

צמיחה אישית מרחיבה את הפער בין השליליות הפנימית שלכם ובין זו של אחרים. אתם תופסים את הכעס ממקום גבוה יותר. במקום לשקוע בו, אתם נמצאים כעת מעליו. לעולם אינכם צריכים לרדת לרמה נמוכה יותר כדי לספק אדם לא בוגר. עם עובדותעכשיו החיים שלכם בידיכם!

5. לא אפגע בך על-ידי כך שאעשה את עבודתך עבורך.

אנשים בעייתיים ערמומיים מאוד בכך שהם גורמים לאחרים לשאת את המשא שלהם. הם בעייתיים כיוון שהם מסרבים לקחת אחריות אישית. אנו פוגעים באנשים בוגרים כאשר אנו עושים עבורם דברים שהם חייבים לעשות עבור עצמם. עובדתעכשיו זו היא חמלה בפעולה. אמת מעולם אינה מעורפלת על-ידי סנטימנטליות, שהיא לא יותר מאשר אכזריות בתחפושת.

6. אני חש באלימות רבה בתוך העגמומיות שלך.

עובדתעכשיו זו שייכת לקטגוריה של מספר 3, "אני רואה את הזעם שלך כילדותי, לא עוצמתי". היא קשורה ל"ניסוח מחדש". ניסוח מחדש מלמד אותנו לראות דברים מבעד לעדשות שונות לגמרי. זו שיטה יעילה ביותר להתחדשות עצמית.

אנשים בעייתיים עגמומיים לעתים קרובות. באיזו תכיפות ניסינו לעודד אותם וחטפנו מהם נשיכה? אנו יכולים להיות רחומים ולומר מילה מעודדת מדי פעם, אבל עלינו להיות חכמים! אנשים בעייתיים עקשניים רוצים את המילים המעודדות שלכם, לא כדי להפנים אותן, אלא כדי למשוך אתכם מטה יחד איתם! הרגישו באלימות שמאחורי מסכת העגמומיות שלהם ותעצימו את עצמכם.

7. אם אתה רוצה מאבק הרסני יהיה עליך להילחם לבד.

מאבק הרסני הוא הדבר שבו רוצים האנשים הבעייתיים. זה מה שהם רוצים, לא מה שאתם רוצים. עם עובדתעכשיו זו אתם יכולים להישאר בשמים הצלולים שלכם.

אם תסרבו להילחם באנשים הבעייתיים בשטחם שלהם, מה הם יוכלו לעשות בקשר לזה? הדרך היחידה באמצעותה הם יכולים לשלוט בכם היא אם אתם תופסים את החבלים השליליים שהם זורקים לעברכם. כעס, אשמה, תסכול ~ כל החבלים השליליים הללו נופלים לקרקע, אתם אינכם מרימים אותם ברגע שאתם לומדים להשאיר את הבעיה אצל האדם שחווה אותה.

סיכום

זכרו, עובדותעכשיו אלה נאמרות בדממה בתוך עצמכם, אלא אם אתם בטוחים שאתם לבד. הן יעזרו לכם להצית את ההבנה העצמית שכבר יש לכם, אבל ששכחתם זמנית. דומה שלאנשים בעייתיים יש כוח רק כאשר העוצמה האמיתית שלכם נרדמה זמנית! העירו אותה!

דבר אינו יעיל יותר מאשר לדבוק בדבר שאתם יודעים שהוא האמת. אל תניחו לעולם ולאנשיו המנומנמים לומר לכם מה נכון עבורכם. אמרו זאת לעצמכם! פסיביות לנוכח שקריות היא הגורם הבסיסי לבעיות העולם. עם עובדותעכשיו אתם תובעים לעצמכם את חייכם על כל האושר, החכמה וההומור המולדים שבהם. דבר אינו מהנה יותר!