10 דרכים לתרגל את הזנת הכוונה שלך

ויין וו' דייר
מאנגלית: סמדר ברגמן

להלן עשר דרכים באמצעותן תוכלי לתרגל את הזנת הכוונה שלך ביחס לעצמך בכל עת:

שלב 1: הביטי במראה, צרי קשר עין עם עצמך, ואמרי: "אני אוהבת אותי" כמה פעמים שתוכלי במשך היום. אני אוהבת אותי: שלוש מילים קסומות אלה יעזרו לך לשמר את הכבוד העצמי שלך. כעת, היי מודעת שיכול להיות שתתקשי בתחילה לומר את המילים הללו, בשל ההתניות אליהן נחשפת במשך כל חייך וכיוון שהמילים עשויות להעלות אל פני השטח שאריות של חוסר כבוד שהאגו שלך רוצה שתמשיכי להיאחז בהן.

הדחף המיידי שלך עשוי לרצות לראות זאת כביטוי רצון האגו שלך להיות נעלה על כל האחרים. אבל אין זו הצהרה של האגו כלל וכלל – זוהי הצהרה של כבוד עצמי. התעלי מעל לאגו והצהירי על אהבתך לעצמך ועל החיבור שלך לרוח האלוהים. אין זה הופך אותך נעלה על מישהו אחר; הדבר הופך אותך שווה לכולם וחוגג את העובדה שאת חלק מאלוהים. הצהירי על כך למען הכבוד העצמי שלך. הצהירי על כך כדי להביע כבוד לדבר שהביא אותך לכאן. הצהירי על כך משום שזו הדרך שבה תישארי מחוברת למקור שלך ותשיבי לעצמך את עוצמת הכוונה. אני אוהבת אותי. אמרי זאת ללא מבוכה. אמרי זאת בגאווה והיי דימוי זה של אהבה וכבוד עצמי.

שלב 2: רשמי את ההצהרה הבאה וחזרי עליה שוב ושוב לעצמך: אני שלמה ומושלמת כפי שנבראתי! שאי מחשבה זו עמך לכל מקום. הפכי אותה לכרטיס פלסטי ושימי אותה בכיסך, על גבי לוח המחוונים, על המקרר שלך או ליד מיטתך – אפשרי למילים להפוך למקור של אנרגיה גבוהה וכבוד עצמי. בעצם נשיאת המילים הללו עמך והיותך במרחב שלהם, האנרגיה שלהן תזרום ישירות אליך.

כבוד עצמי נובע מהעובדה שאת מכבדת את המקור ממנו באת ומקבלת ההחלטה להתחבר מחדש למקור זה, ללא קשר למה שמישהו אחר עשוי לחשוב. חשוב מאוד שבתחילה תמשיכי להזכיר לעצמך שאת ראויה לכבוד אינסופי מהמקור היחיד עליו את יכולה לסמוך, חלק אנרגיית האלוהים שמגדיר אותך. תזכורת זו תחולל פלאים בכבוד העצמי שלך, וכתוצאה מכך גם ביכולת שלך להשתמש בעוצמת הכוונה בחייך. שוב ושוב, הזכירי לעצמך: איני הגוף שלי. איני הדברים שצברתי. איני ההישגים שלי. איני המוניטין שלי. אני שלמה ומושלמת כפי שנבראתי!

שלב 3: התייחסי בכבוד רב יותר לאחרים ולכל החיים. אולי הסוד הגדול ביותר של ההערכה העצמית הוא להוקיר אנשים אחרים במידה רבה יותר. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לראות את התגלמות האלוהים בהם. הביטי אל מעבר לשיפוטים לגבי הופעתם, כישלונותיהם והצלחותיהם של אחרים, לגבי המעמד שלהם בחברה, העושר שלהם או היעדרו – והביעי הערכה ואהבה למקור ממנו באו. כולם ילדי האלוהים – כולם! נסי לראות זאת אפילו באנשים שמתנהגים כמה שנראה כהתנהגות גרועה. דעי שעל-ידי שליחת אהבה וכבוד, את יכולה להפוך אנרגיה זו על פניה כך שתחזור חזרה למקור שלה, במקום להתרחק ממנו. בקצרה, שלחי כבוד כיוון שזה הדבר שביכולתך לתת. שלחי שיפוט ואנרגיה נמוכה וזה מה שתמשכי חזרה אליך. זכרי, כאשר את שופטת אדם אחר, את לא מגדירה אותו, את מגדירה את עצמך כמישהו שצריך לשפוט. הדבר נכון גם לגבי שיפוטים שמכוונים אליך.

שלב 4: הצהירי באוזני עצמך וכל מי שאת פוגשת, אני שייכת! תחושת השתייכות היא אחת התכונות הגבוהות ביותר בפירמידת ההגשמה העצמית של אברהם מאסלו. תחושה שאינך שייכת או שאת במקום הלא נכון יכולה להיגרם מחוסר כבוד עצמי. כבדי את עצמך ואת האלוהות שלך על-ידי כך שתדעי שכולם שייכים. אל לך לפקפק לעולם בדבר זה. הנוכחות שלך כאן ביקום היא הוכחה כשלעצמה שאת שייכת לכאן. אף אדם לא מחליט אם את שייכת לכאן. אף ממשלה לא קובעת שמישהו שייך ומישהו אחר לא. זוהי מערכת חכמה שאת מהווה חלק ממנה. חכמת הבריאה הועידה אותך להימצא כאן, במקום זה, במשפחה הזאת, עם האחים והאחיות וההורים האלה, לאכלס מרחב יקר זה. אמרי זאת לעצמך והצהירי על כך ככל שיידרש: אני שייכת! וכך גם כל האחרים. אף אחד לא נמצא כאן במקרה!

שלב 5: הזכירי לעצמך שלעולם אינך לבד. הכבוד העצמי שלי נותר בשלמותו כל עוד אני יודע שבלתי אפשרי שאהיה לבד. יש לי "שותף בכיר" שמעולם לא נטש אותי ושדבק בי גם ברגעים שבהם דומה שנטשתי את המקור שלי. אני מרגיש שאם החכמה האוניברסלית העניקה לי את הכבוד לבוא לכאן ולעבוד דרכי – ולהגן עליי בזמנים שבהם סטיתי לשטח לא-רוחני באופן מסוכן – אזי שותפות זו ראוייה לכבוד הדדי מצדי. אני זוכר שידידי פט מק'מהון, מנחה רדיו באריזונה, סיפר לי על מפגשו עם אימא תרזה בחדרו לפני שראיין אותה לתוכניתו. הוא התחנן בפניה שתרשה לו לעשות דבר-מה עבורה. "כל דבר", הוא הפציר. "אני רק רוצה לעזור לך בדרך כלשהי". היא הביטה בו ואמרה: "מחר קום בשעה ארבע לפנות בוקר וצא אל רחובות פיניקס. מצא מישהו שחי שם ושמאמין שהוא לבד, ושכנע אותו שהוא לא לבד". עצה נהדרת, כיוון שכל אדם שמתפלש בספק עצמי או שנראה כמי שהלך לאיבוד, איבד את הכבוד העצמי שלו כיוון ששכח שאינו לבד.

שלב 6: כבדי את גופך! ניתן לך גוף מושלם שיאכלס את הישות הבלתי-נראית הפנימית שלך לכמה רגעים קצרים בנצח. ללא קשר לגודלו, צורתו, צבעו או כל חולשות דמיוניות כלשהן, הוא בריאה מושלמת לתכלית לשמה הגעת לכאן. אינך צריכה להתאמץ כדי להבריא; הבריאות כבר מצויה בידיך אם לא תפריעי לה. אולי הפרעת לגוף הבריא באמצעות אכילת יתר, חוסר פעילות גופנית וגירוי יתר באמצעות רעלים או תרופות שגרמו לו להיות חולה, עייף, עצבני, חרד, מדוכא, נפוח, רע-מזג או כל רשימה אינסופית אחרת של תחלואים. את יכולה להתחיל בהגשמת כוונה זו לחיות חיים של כיבוד עצמי על-ידי כך שתכבדי את המקדש בו את שוכנת. את יודעת מה לעשות. אינך זקוקה לדיאטה נוספת, לתוכנית כושר או למאמן אישי. כנסי פנימה, הקשיבי לגופך והתייחסי אליו בכל הכבוד והאהבה שהכבוד העצמי שלך דורש.

שלב 7: מדטי כדי להישאר בקשר מודע עם המקור שלך, שתמיד מכבד אותך. אחזור ואדגיש: מדיטציה היא דרך לחוות את מה שחמשת החושים לא יכולים לחוש. כאשר את מחוברת לשדה הכוונה, את מחוברת לחכמה שנמצאת בתוכך. לאותה חכמה אלוהית יש כבוד רב כלפיך והיא מוקירה אותך בעת הימצאותך כאן. המדיטציה היא דרך להבטיח שתשארי במצב של כבוד עצמי. ללא קשר למה שקורה סביבך, כאשר את נכנסת אל תוך אותו מרחב מקודש של המדיטציה, כל הספקות בנוגע לערך שלך כבריאה מכובדת מתפוגגים. את תצאי מדממת המדיטציה בתחושה של חיבור למקור שלך ותיהני מכבוד כלפי כל הישויות, בייחוד כלפי עצמך.

שלב 8: השלימי עם יריבים. פעולת ההשלמה שולחת אות של כבוד ליריבים שלך. על-ידי הקרנת אנרגיית סליחה זו כלפי חוץ, את תגלי שאותה אנרגייה חיובית ומכבדת זורמת חזרה אליך. בהיותך בוגרת דייך להשלים ולהחליף את אנרגיית הכעס, המרירות והמתח באנרגיה של חביבות – אפילו אם תתעקשי עדיין שאת צודקת – את תכבדי את עצמך הרבה יותר מאשר בזמן שקדם לפעולת הסליחה שלך. אם את מלאה בזעם כלפי אדם כלשהו, קיים בך חלק עצום שמתרעם מאוד על נוכחות אנרגיה מחלישה זו. הקדישי רגע, כאן ועכשיו, כדי להתמודד עם אדם זה שלדעתך פגעת בו או שפגע בך, ואמרי לו או לה שברצונך להשלים. את תשימי לב כיצד התחושה שלך משתפרת מאוד. התחושה הטובה שנובעת מטיהור האווירה היא כבוד עצמי. דרושים הרבה יותר אומץ, אופי חזק והחלטה פנימית כדי להשלים מכפי שדרושים להיאחז בתחושות מאנרגיה נמוכה.

שלב 9: תמיד זכרי את העצמי שבכבוד העצמי. כדי לעשות זאת, את חייבת להבין שהדעות של אחרים ביחס אליך אינן עוּבדות, הן דעות. כאשר אני מדבר אל קהל של 500 איש, יש 500 דעות לגבי בחדר בסוף הערב. איני אף אחת מהדעות הללו. איני יכול להיות אחראי לדרך שבה הם רואים אותי. הדבר היחיד לגביו אני יכול להיות אחראי הוא האופי שלי, והדבר נכון לגבי כל אחד מאיתנו. אם אני מכבד את עצמי, אזי אני מסתמך על העצמי שבכבוד העצמי. אם אני מפקפק בעצמי, או מעניש את עצמי, לא רק שאיבדתי את הכבוד העצמי שלי, אני אמשוך עוד ועוד ספק ודעות מאנרגיה נמוכה באמצעותם אעניש את עצמי אף יותר. לא תוכלי להישאר מחוברת לחכמה האוניברסלית, שהביאה את כולנו לכאן, אם לא תסתמכי על עצמך ביחס לכבוד העצמי שלך.

שלב 10: היי במצב של הודיה. את תגלי שהודיה היא השלב האחרון בכל פרק מוצלח. היי מי שמעניקה ערך רב יותר ולא ערך פחות יותר לכל מה שמופיע בחייך. כאשר את אומרת "תודה לך, אלוהים, על הכול", וכאשר את מביעה הודיה כלפי חייך וכל שאת רואה וחווה, את מכבדת את הבריאה. כבוד זה קיים בך, ואת יכולה לתת רק את מה שקיים בך. הימצאות במצב של הודיה דומה בדיוק להימצאות במצב של כבוד – כבוד כלפי עצמך, שאותו את מעניקה בחופשיות ואשר חוזר אליך מוכפל ומכופל. אסיים במילים של ישוע מנצרת, אשר דיבר באמצעות שליחו מתי (מתי 5:48): "לכן היו שלמים, כפי שאביכם שבשמיים, שלם הוא". התחברי לשלמות ממנה באת. אינך יכולה להיות בעלת כבוד עצמי רב מכך!

מתוך: The Power of Intention: Learning to Co-create Your World Your Way.