רצון חופשי וויתור

מסר המלאך אריאל
באמצעות אייזק ג'ורג'
מאנגלית: סמדר ברגמן

ברכות, כאן אריאל.

רצון חופשי הוא מתנה מהמקור, עצם מהותה של המקור. הוא נמצא בלב הרוח שלכם. המקור אינה משתוקקת לממשק עם חיקויים רובוטיים צפויים של עצמה, היא בוראת כדי ללמוד! אתם סוכנים של למידה חווייתית על כדור הארץ, ובהתגלמות האנושית.

פוטנציאל השימוש ברצון החופשי כדי לברוא דפוסי התנסות שאינם בהרמוניה עם המהות שלכם, נלקח בחשבון על ידי המקור לפני שהיקום התהווה. מכיוון שהמקור תמיד עקבי, היה ידוע שאין זה משנה עד כמה ישות נחושה בדעתה להתרחק מהמקור, היא לעולם לא תדחה כפגומה או כלא-אהובה. לכן, אפילו המקור אינו יכול לכפות בחירה שחלק מעצמו קיבל, ובדרך אמיתית ביותר, הישות או ניצוץ האלוהים כבר הגשים חלק מרצון המקור על ידי בחירתו להתרחק מהאור. שאלמלא כן כיצד יכולה הייתה ההתנסות להתרחש? המקור בטוח לחלוטין שכל הישויות יתעוררו בסופו של דבר וישובו ויתמזגו עמו, והנצח תומך בו בכך.

המודעות האנושית לא הייתה כה נדיבה בתפיסתה את הרצון החופשי. כמה מסורות רוחניות מלמדות שרצון חופשי הוא שהכניס אתכם לצרה מלכתחילה. זה נכון במידה מסוימת. ההנמקה היא זו:

"אם אבות אבותינו היו מקשיבים לאלוהים, במקום לנחש (חכמה), אזי לא היינו סובלים. רק אם האדם מוותר על רצונו ומאפשר לאלוהים לעצב את חייו, ניתן להימנע מכאב וסבל". כל ביטויי הבחירה מבוססים כעת על ההימנעות מכאב, ואם אתם מפגינים דעה משלכם, לבטח תשלמו את המחיר. תכנית זו עובדת לפרק זמן קצר, עד שמשהו משתבש – ובדרך כלל משהו משתבש. אז אלוהים הופך למקור הענישה בגין חטאים או טעויות שאתם אינכם מודעים להם כלל, אך מכיוון שזה קורה לכם, חייבת להיות לאלוהים סיבה טובה לסבלכם. הבחירה במודעות הקורבן היא עדיין האופנה הרוחנית בכמה מעגלים.

כעת מנקודת המבט שלנו מעולם לא היה לכם הדבר הזה המכונה "רצון חופשי". אתם חלק מכל היש, והמקור הוא הכל, אז כיצד תוכלו לפעול באופן עצמאי לחלוטין מכל השאר? על ידי כך שאתם מדמיינים שאתם נפרדים מהמקור, פשוט מאוד! גם זה נכון במידה מסוימת.

זו אינה הפשטה. אנו מנסים לעודד אתכם להפוך גדולים יותר ולהתעלות אל מעבר לשתי העמדות הללו, במקום להעדיף אחת על פני השניה. מרגישים טוב יותר, כן? בחיים אתם תמיד בוחרים וחווים, בוחרים ולומדים. אתם משתמשים ברצון החופשי שלכם כדי לספק את הסקרנות שלכם, ואת סקרנות המקור.

כניעה היא ויתור על שליטה, כדי שתוכלו להיות בשליטה. פרדוקס נפלא! ויתור על עוצמתכם מעולם אינו התשובה, בבקשה אל תנסו אפילו להחזיר אותה לזה אשר ברא אתכם! כאשר אתם עושים זאת, אתם מנסים ליצור מערכת יחסים של תלות-הדדית עם העצמי הגבוה שלכם. גם זה אף פעם לא עובד. ויתור הוא למעשה הבחירה לא לשלוט בתוצאה עתידית על פי רצונכם, אלא להישאר בהווה עם מה שכאן ועכשיו, שעה שאתם משתוקקים למשהו חדש.

הויתור והרצון חולקים יסוד משותף. זוהי תשוקה. חשוב להבין שהתשוקה עצמה נגזרת מהשפה הלטינית/גרמנית שלכם של המונח "מאת האלוהים", או "מאת האב". De ואחר כך Sire, שבתרגום מחוספס "האלוהים". לכן, כל תשוקה נובעת מסופר התשוקה, המקור.

כאשר אתם נאבקים בתשוקה, ואתם מנסים להימנע מתשוקה, או להימנע מלקבל החלטה מכיוון שאתם פוחדים שלא תקבלו אותה (או מפחדים שמא כן תקבלו אותה), אזי אתם משלחים אל האוויר בומרנג רב-עוצמה. מכיוון שלא בחרתם, למעשה אתם תמשכו את עצם הדבר שהעצמי שלכם פחד "שעלול" להתרחש אם כן תבחרו בדבר לו השתוקקתם. הנה! הרגע חוויתם בריאה הפוכה.

לקיחת אחריות כלפי הרצון החופשי שלכם כמתנה מהמקור-הבורא היא כיבוד המקור. זהו ייעודכם כבוראים-שותפים, שכן אתם "רציתם בו באופן חופשי" למן ההתחלה. חלק מאחריות זו טומנת בחובה הכרה שאתם מסוגלים תמיד לקבל את ההחלטות הטובות ביותר, ושבהיעדר קבלת החלטות, מישהו אחר ינסה לקבל החלטה עבורכם. הבחירה היא כל שיש ככלי של התנסות, וההתנסות היא אינסופית.

שקט, או שלווה, אפשריים בכל עת במסגרת מסע ההתנסות, אבל אל תחשבו שיכולה להיות הפוגה מכל פעילות, מכל אנרגיה. דבר לעולם אינו נח לחלוטין.

לבסוף, ברצוננו לסכם על ידי כך שנעודד אתכם להקשיב קשב רב לתשוקות, לחלומות ולשאיפות הפרועות שלכם. הם חשובים מאוד. כבדו אותם, שכן על ידי כך אתם מכבדים את הגבוה ביותר שבכם. אתם מכבדים אותם על ידי כך שאתם מעניקים להם את המיקוד המוחלט שלכם! השפה הפנימית והחיצונית שלכם גם היא מכריעה כדי למשוך אליכם את החוויות שאתם רוצים. שימו לב למילים שלכם, שכן הן מעניקות לכם תוקף או מגנות אתכם!

שימו לב למה שמזין אתכם בזמנים אלה. הימנעו ממערכות אמונה שהן מורכבות ומלאות במידע שאינו עושה דבר מלבד להמריץ אתכם יתר על המידה, אך שאינן מכילות אהבה. למעשה יתברר שגופכם ורגשותיכם הופכים רגישים יותר למנת "האהבה" המוכלת באנשים ובמידע. בחרו באהבה תחילה, אז ראו אם המידע קל ומתאים היטב. אתם מודדים בגדים לפני שאתם קונים אותם, נכון? לאחר מכן, קבלו החלטה.

במסר הבא, נתייחס לאופן שבו עקרונות הרצון והויתור פועלים בתוך המטריצה הקולקטיבית, וכיצד לברוא רצון מאוחד כדי להשפיע על נושאים פלנטריים. הגיע הזמן ליצור קונסנזוס חדש. אנו סיימנו. אנו אוהבים אתכם אהבה עזה.