סיפור נפילת התודעה – חלק א׳

ג’ים סלף

מאנגלית: סמדר ברגמן

חלק א’

 

בשנת 2002 שאלתי מלאך נעלה מה שהייתה לדעתי שאלה פשוטה. ציפיתי לתשובה פשוטה. מה שקיבלתי לא הייתה תשובה פשוטה, אלא את "סיפור נפילת התודעה". התשובה עדיין אינה שלמה והשיחה הנפלאה נמשכת.

כיצד התרחשה נפילת התודעה? מה היא הייתה? מי היה מעורב, וכיצד היא ממשיכה להתרחש גם כיום? הסיפור מסופר על ידי המלאכים הנעלים אוריאל, צדקיאל, מיכאל ומטטרון.

אוריאל החל בכך שהסביר… לא הייתה מלחמה. לא היו חברה רעים. לא היה מלאך שבגד בבורא ונמלט עם כל הידע. לא כך זה אירע.

בואו נשמור על פשטות… לפני זמן רב מאוד, הבורא ביקש לדעת את עצמו באופן מלא יותר. לכן, הבורא נכנס אל תוך עצמו וברא היבטים חדשים רבים שלו. היבטים שאתם מכירים כ"רוח הקודש", "נוכחות האני הנני", "אור המשיח" ורבים רבים נוספים. הבורא גם נכנס אל תוך עצמו וברא מספר אינסופי של ישויות המוכרות כ"אלוהים-הבוראים". הבורא שלח אותם לחקור ולברוא אפשרויות חדשות. כדי לסייע להם לברוא, הבורא פיתח וסיפק תרשים או תוכנית-אב והעניק אותה לאלוהים-הבוראים. האלוהים-הבוראים החלו לברוא בהתרגשות ובשמחה.

תוך שימוש בתוכנית-אב זו הם בראו בריאות נפלאות עם אור הבורא. הם בראו יקומים, היבטי תודעה חדשים וממלכות חשיבה ופליאה, שכולם היו חדשים ומרגשים מאוד. דבר זה נמשך זמן רב, אף על פי שהזמן, כפי שאנו מכירים אותו, לא היה קיים.

בנקודה מסוימת בתהליך, התרחש משהו בלתי צפוי. במקום כלשהו בכל-היש, אלוהים-בורא עשה משהו חדש ולא מכוון. במקום לפעול על פי התוכנית, שקבעה שיש להניח את לבני הבניה לפי הסדר: אחת, שתיים, שלוש וארבע, אלוהים-בורא זה ערם את הלבנים באופן שונה. הן נערמו שלוש, אחת, שתיים וארבע. בתחילה אף אחד לא הבחין בשינוי חדש זה, ונעשה שימוש נרחב יותר בתבנית חדשה זו. בנקודה מסוימת, שמו לב לדרך בריאה חדשה זו. גילוי זה יצר התרגשות עצומה אצל האלוהים-הבוראים. הם התלהבו מאוד.

האלוהים-הבוראים חזרו אל הבורא וביקשו יכולת רבה אף יותר לברוא דברים גדולים ודגולים אף יותר. הבורא הסכים והעניק לאלוהים-הבוראים תוכנית-אב חדשה, תוכנית שהייתה מלאה הרבה יותר, שהכילה היבטים רבים הרבה יותר של תודעת הבורא. תוכנית זו נודעה כ"רצון" הבורא; הקרן הראשונה של הבריאה. קרן זו הכילה את כוונת הבורא. היא הכילה הכול מתוך היערכות מוחלטת עם כוונת הבורא. קרן ראשונה זו הייתה עצומה מאוד. אחד מהמרכיבים החדשים שהיא הכילה ריגש את האלוהים-הבוראים מאוד. הוא נקרא "רצון חופשי". עד לאותה נקודה, רצון חופשי לא היה אפשרי. האלוהים-הבוראים היו חייבים לפעול על פי התרשים המקורי.

מצויידים בכלים החדשים הללו, האלוהים-הבוראים יצאו ובראו בדרכים מדהימות ביותר. זו הייתה משימתם והם אהבו אותה. הבורא גם ברא בריאה נוספת – מלאכים נעלים ואת ממלכת המלאכים. לממלכת המלאכים, על פי אוריאל, הייתה מטרה מסוימת מאוד. היא נוצרה כדי להיות, במונחים פשוטים, הצופים, המשתתפים והקהל של הבריאות הגדולות של האלוהים-הבוראים. משימתם הייתה ללכת לאולמות התיאטרון הגדולים, אם ניתן להתבטא כך, וליהנות מההופעות. הם ביצעו את עבודתם היטב ואהבו אותה.

הבריאות נמשכו ונמשכו. האלוהים-הבוראים לא רק בראו עוד, הם גם בראו אלוהים-בוראים אחרים. הייתה להם את היכולת לעשות זאת. והאלוהים-הבוראים הראשונים הללו בראו עוד אלוהים-בוראים, ואותם אלוהים-בוראים בראו אלוהים-בוראים אחרים, והתהליך נמשך.

האלוהים-הבוראים אהבו את הבריאות שלהם ואף על פי שכולן נבראו במסגרת אור הבורא, חלק מהאלוהים-הבוראים החלו להשתמש באורם שלהם לצורך הבריאה, במקום באור הבורא הטהור. ככל שהאלוהים-הבוראים המשיכו לברוא, ולברוא אלוהים-בוראים חדשים, חוויה זו של בריאה באמצעות אורם שלהם הועברה אף היא. משום שהדבר התרחש עדיין במסגרת האור שנבע מהבורא, לא הבחינו בכך בתחילה.

אך עם השתלשלות עניינים זו, אדוות ותנודות קטנות החלו להופיע בבריאות. רבים מהאלוהים-הבוראים המקוריים, כמו גם הבורא, החלו להבחין בכך. אלוהים-בוראים חדשים יותר אלה חסרו את אותה רמת חוכמה, ידע וניסיון שהיו לאלוהים-הבוראים שקדמו להם. רבים מאותם אלוהים-בוראים צעירים יותר היו מוקסמים מאוד מהבריאות שלהם. במסגרת הרצון החופשי שלהם, הם החלו להשתמש ביותר ויותר מהאור האישי שלהם ולא מאור הבורא הטהור והמאוזן. הבריאות שלהם החלו להכיל פחות ופחות מאור הבורא. הם החילו פחות מכוונת הבורא והרבה יותר מהכוונה הייחודית שלהם. אלוהים-בוראים אלה היו נלהבים מאוד והם נהנו מאוד מהיכולות החדשות שלהם ועניין זה לא העסיק אותם.

הבורא המשיך להבחין בכך, כיוון שהיה מספר הולך וגובר של בריאות אלה שנעשו ללא האור המקורי המלא. כדי לתקן זאת ולסייע לאלוהים-בוראים אלה לחזור ולהשתמש בתוכנית המקורית, שתי קרני בריאה חדשות ניתנו לכל האלוהים-הבוראים. כיוון שהיה רצון חופשי, הוגשה רק הצעה לעשות בהן שימוש. קרניים אלה סיפקו את ההזדמנות להרחיב את כל-היש.

קרן הבריאה השניה נבעה מהקרן הראשונה. קרן זו מחזיקה בכל הצבעים. עד אז, הצבע לא נחווה עדיין. הקרן השניה החזיקה גם ביכולת להעצים ולהנמיך אנרגיה, בדומה לשנאי. הדבר פתח פתח להזדמנויות בריאה רבות בדרכים גדולות וקטנות יותר.

הקרן השלישית מחזיקה בתדרים ובתת-תדרים של תצורות ומערכים רבים ושונים. הם נקראים אנרגטיקה. אלה הם אבני בניין עצומות של בניית אנרגיה, שמחזיקות בכל האפשרויות. בכל שלבי תהליך הבריאה נעשה שימוש בקרן הראשונה, השניה והשלישית.

שלוש קרניים אלה פותחו כדי לרומם את הבריאות המעוותות, להחזיר אותם חזרה לרמות האור הגבוהות יותר. הבורא רצה שהבריאות המעוותות הללו והאלוהים-הבוראים עצמם יחזרו להשתמש בתוכנית המקורית שהייתה בעלת היערכות רבה יותר עם כל-היש.

קרניים נוספות הוצעו אף הן בחופשיות על ידי הבורא, מתוך כוונה להחזיר הכול אל האור המקורי. בשל הרצון החופשי, לא ניתן היה להחזיר או למחוק את הבריאות.

במהרה הגיעו לנקודה שבה רבים מהאלוהים-הבוראים החדשים יותר השתמשו במעט מאוד מהתוכנית המקורית לטובת הבריאות שלהם. אוריאל מסביר שבנקודה זו, נמתח קו והבורא אמר משהו פשוט מאוד: "אם ברצונכם לברוא עם אור הבורא, הכול נגיש לכם בצדו האחד של הקו, אבל אם אתם עומדים לברוא באמצעות אורכם שלכם, שוב לא תהיה לכם גישה לאור הבורא".

רבים הבינו את החשיבות של מה שהוצע והם שבו לברוא אך ורק באמצעות אור הבורא וקרני הבריאה, אבל רבים לא עשו זאת. אלה שלא עשו זאת אהבו את היצירות שלהם. הם נשבו בקסמי היצירות שלהם, אבל המשיכו לברוא באמצעות אורם שלהם.

עליכם להבין שבעת הזאת, העיוותים והמוטציות כבר היו בעלי יכולת לשכפל ולחדש את עצמם באופן עצמאי. העיוותים ארגנו את עצמם ולא פעלו על פי תבניות אור הכלולות בקרניים. הייתה להם דעה משלהם, במובן מסוים, והם המשיכו להשתנות (כמוטציות) ולהתרחב אל עיוותים בעלי אור מצומצם אף יותר. לעיוותים אלה החלה להיות השפעה רבה לא רק על הבריאות אלא גם על האלוהים-הבוראים.

ככל שהמשיכו לברוא מחוץ לאור הבורא, כך היו עיוותים ומוטציות רבים יותר בבריאות שלהם. אדוות ותנודות נוספות הופיעו. דבר זה המשיך להדאיג את הבורא ואת כל אלה שהשתמשו באור הבורא. הבורא ראה את הפוטנציאל שהיה לבריאות אלה להסתחרר אל החשכה. לכן, עוד קרניים הוצעו, מתוך כוונה מתמשכת להחזיר את כל אלה שבראו מחוץ לטוהר האור המקורי, כמו גם להוסיף להתרחבות האפשרויות בתוך כל בריאה ובריאה. עם כל קרן חדשה שנבראה, היא עבדה באופן טוב ביותר…

עד שלא.

בחלק ב', כיצד ומדוע העיוותים והמוטציות שתרמו לנפילת התודעה החלו להתרחש.