מתקן הסוואה

ג’ים סלף ורוקסן בורנט

קטע מתוך “ענייני הרוח: כלים מעשיים לחיים רוחניים"

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

"כל מצב שעמו אנו מתמודדים אינו חשוב כמו הגישה שלנו כלפיו, כיוון שהיא שקובעת את הצלחתנו או כשלוננו". – נורמן וינסנט פיל

הבוס או בן/בת הזוג שלכם נמצאים במצב רוח מזופת וכל המשרד או הבית חשים בהשפעה. השמועה מתפשטת וכולם זזים הצדה ומתחמקים מהם. או אולי אתם נמצאים בקהל אנשים וחשים שלא בנוח עם הקרבה. יכול להיות שאין רגש או אנרגיה עזים שמכוונים ישירות אליכם, אך למרות זאת, אתם חשים חוסר נוחות. מה קורה? הגבול או שדה האנרגיה שלכם מושפעים או נדחפים. זו עשויה להיות הפרעה קלה ומקרית מאוד, אבל אתם מבחינים בה. בנוסף לכלי האנרגיה "הוורד", קיים כלי שאנו מכנים בשם "תמניון".

סוף שבוע אחד, נסע מיץ' לסן פרנסיסקו כדי לבקר ידיד. הם תכננו לעשות כמה דברים ביחד, ובכלל זה לטייל בפארק גשר הזהב, לסעוד ארוחת צהריים ולערוך קניות בצ'יינה-טאון. מיץ' מתגורר בעיירה קטנה במרחק יותר ממאתיים קילומטרים צפונה "מהעיר" וקהלים גדולים אינם משהו שהוא מוצא את עצמו בתוכם לעתים קרובות. הטיול בפארק היה נהדר, ארוחת הצהריים נפלאה, אבל הקניות בצ'יינה-טאון הפכו לאתגר של ניהול המרחב האישי. מיץ' היה חסר סבלנות ורצה לסיים את הקניות. במהרה הוא הגיע למצב של גירוי יתר ורצה לברוח. אולם נימוסיו ורצונו לבלות עם ידידו סייעו לו להבין שהוא זה שמרגיש לא בנוח, לא הקהל סביבו, וגם לא ידידו. כיוון שידע שהוא המושל במצב הרוח ובתחושות שלו, מיץ' החליט להרגיש טוב, במקום להיות עצבני ושפוף. הוא נזכר בתמניון שלו. שניות לאחר שבנה מבנה דמיוני זה, מיץ' נרגע והפסיק להתנגד להמולה ולדוחק. מצב רוחו השתנה והוא החל ליהנות. במהרה, אנשים הפסיקו להתנגש בו. דומה היה ששדה כוח "אני חש בטוב" נברא והוא היה מסוגל ליהנות משארית היום עם ידידו.

כלי אנרגטי – התמניון

התמניון מונע כניסת רעש ב-360 מעלות סביבכם. הוא מכונן סוג של שדה כוח בלתי חדיר ששומר על תחושתכם הטובה ולא משפיע על הקהל, הרעש או גלי האנרגיה הנעים.

1. אתם יכולים ליהנות מכלי זה בעיניים פקוחות או עצומות. הוא יעבוד בכל מקרה. המפתח כאן הוא ניטרליות. ככל שתוכלו להיות ניטרלים יותר, כך תתעצם ההשפעה.

2. דמיינו סמן בקצה שדה האנרגיה האישי שלכם (45-60 ס"מ), הוא נמצא למולכם, בשעה 12 שלכם. סמן זה יכול להיות נקודה, פרח או דגל או כל סמל טבעי שתרצו לדמיין. אני מציע שתחליטו על סמל או דימוי אחד ובו תשתמשו תמיד להפעלת כלי זה. מעשה זה מוסיף כוח לכלי. כיוון ששדה האנרגיה של ההצלחה סובב ורדים, אני משתמש בדימוי זה.

3. הניחו סמן זהה מאחוריכם בשעה 6 שלכם, בקצה שדה האנרגיה שלכם. מקדו את תשומת הלב שלכם בשתי הנקודות בו זמנית למשך כמה רגעים.

4. הניחו סמן זהה לימינכם, בשעה 3 וסמן נוסף לשמאלכם בשעה 9 שלכם. היו מודעים לשתי הנקודות.

5. מתוך כוונה רבה, הבחינו בכל ארבע הנקודות.

6. הציבו סמן זהה נוסף מעל לראשכם בקצה השדה שלכם ועוד אחד כ-60 ס"מ מתחת לכפות רגליכם. מקדו את תשומת הלב שלכם בשתי הנקודות הללו למשך כמה רגעים.

7. מתוך כוונה רבה, לאט ובמתכוון הכירו בכל אחת משש הנקודות, או אמרו לכל אחת "שלום". ראו אם אתם יכולים להיות מודעים לכל השש בו זמנית.

8. כעת חברו את הנקודות באמצעות קווים. שרטטו ארבעה קווים מטה מהנקודה שמעליכם אל ארבע הנקודות שמקיפות אתכם, ושרטטו ארבעה קווים מהנקודה שמתחתיכם אל אותן ארבע נקודות שמקיפות אתכם. הרגע יצרתם תמניון, אחת מהצורות הגיאומטריות המקודשות המכונות "פאונים משוכללים".

זהו תרגיל במודעות קשובה.

אני נהנה מביקורים במעיינות חמים. לפני כמה סתווים ביקרתי במעיינות חמים בסירוויל, קליפורניה. הזדקקתי לזמן שקט לבדי כדי להרהר. יום אחד, בין ערביים, עשיתי מדיטציה באחת מהבריכות, כאשר קבוצת ידידים נלהבת וקולנית מאוד נכנסה. הם נהנו מהמים בדרך שונה למדי מהאופן שבו אני נהניתי מהם. החבורה העליזה החלה לשחק, לצחוק, להתיז ולדבר, לנוע במהירות וליצור גלים גדולים שנענעו את גופי הרגוע לכאן ולכאן. אולם מצב הרוח הניטרלי והרגוע שלי נמשך ואני החלטתי לנצל הזדמנות זו ולערוך ניסוי קטן. מבלי לשנות את תנוחתי, ומבלי לפקוח את עיני, הקמתי את התמניון שלי. במהרה גיליתי מרחק של בערך 90 ס"מ סביבי שלא הופרע על ידי הגלים. חייכתי בחוץ ובפנים, שקעתי חזרה אל המרחב שלי והוקרתי את הפטפוט הידידותי מתוך גישה של הודיה והערכה.

כמה רגעים אחר כך, החלטתי שוב לשחק. הרחבתי את השדה עוד ועוד וגיליתי שככל שאני מרחיב את התמניון שלי, כך הפכה הבריכה שקטה יותר ויותר. כאשר פקחתי לבסוף את עיני, כעשר דקות לאחר שהתחלתי בניסוי, גיליתי שאני שוב לבד לגמרי בתוך הבריכה. קבוצת הידידים הסתלקה ועברה למקום אחר.