מה ההבדל בין העצמי הגבוה והנשמה שלכם?

ג׳ים סלף ורוקסן בורנט

21 במאי, 2014

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

זו שאלה נהדרת שכולנו שאלנו באופן זה או אחר. במסע הרוחני שלנו אנו נחשפים למונחים רבים; חלקם קלים להבנה, אחרים מבלבלים ויש גם מונחים סותרים לכאורה. אני מקווה שמאמר קצר זה יעזור להבהיר דברים עבורכם. כמובן, מדובר בדעה ובהבחנה שלי. בבקשה, אל תאמינו לי. ראו אם מה שאתם קוראים מהדהד בכם. רק אתם חשובים.

במונחים פשוטים, העצמי הגבוה הוא ההיבט הגבוה ביותר שלכם שאותו ניתן להשיג ולהחזיק בגוף הפיזי. זהו החלק שלכם שיודע, שרואה ושמבין ברמה הגבוהה ביותר האפשרית, בעוד שהחלק הפיזי שלכם ממשיך לנוע בממד השלישי. עיגון חוכמת העצמי הגבוה אל תוך הפיזיות שלכם מהווה חלק משמעותי בהתפתחות ובתכלית הרוחניות האנושיות שלנו.

הנשמה שלכם, מצד שני, ממלאת תפקיד עצום בקביעת ובתכנון הדברים שתחוו בתקופת החיים הזאת. הנשמה שלכם רצתה לחוות מערך חוויות מסוים ולכן הציבה במקומם תוכנית ותהליך שיאפשרו זאת – דרככם. הנה דוגמה פשוטה ומצחיקה: הנשמה שלכם, בגוף נשי, רצתה להכיר את תחושת המבוכה. ולכן הנשמה הניחה חלקים מהתודעה שלה בכם, כגוף נשי, ואתם יצאתם אל הממד השלישי כדי לחוות את תוכנית המשחק שהנשמה רצתה לשחק. נולדתם אל תוך משפחה של רקדנים רבי חן, אך הייתם מגושמים, גמלוניים ונפלתם פעמים רבות. הקפתם את עצמכם בילדים תלת-ממדיים פשוטים מאוד והיה לכם שכל יצירתי אך לא היה לכם מסנן, ולכן אמרתם דברים שהכניסו אתכם למצבים מביכים. כבוגרים אהבתם לחגוג, ובקרים רבים מצאתם את עצמכם מתפתלים ומסבירים את אירועי ליל אמש.

בתהליך החוויות הנפלאות הללו שהנשמה שלכם בוראת עבורכם, תמיד יש לכם רצון חופשי. ולכן אתם בוחרים ובוראים מרכיבים רבים אחרים של משחק החיים, הנוספים אל מה שהנשמה רצתה להשיג. אתם לוקחים שיעורי ריקוד, לומדים לחשוב לפני שאתם מדברים ונוהגים באיפוק במסיבות. אתם הופכים מיומנים יותר ובמהרה המצבים המביכים שוב לא מתרחשים לעתים כה קרובות. הנשמה שלכם חשה סיפוק לגבי התנסות מסוימת זו. כמובן, הנשמה שלכם רוצה לחוות חוויות רבות, רבות, רבות דרככם בתקופת החיים הזאת.

זמנים מדהימים אלה של התמורה מוסיפים לאופן שבו אתם חווים את העצמי הגבוה ואת הנשמה שלכם. כאשר אתם מתחילים לזכור את עצמכם ולחזור לרמות תודעה גבוהות יותר, היבטים שלכם ושל העצמי הגבוה יתמזגו במהירות רבה מאוד. כאשר אתם מתחילים לחוות את עצמכם כמיזוג זה עם העצמי הגבוה, רמות גדולות יותר של ידע, חוכמה והבנה של העצמי הגבוה מתחילות להיות מי שאתם.

בו זמנית, הנשמה שלכם ממלאת תפקיד עצום בכל ההתרחשויות הללו. הנשמה שלכם משחקת הרבה יותר בממלכת התודעה הלא-פיזית, שהיא רחבה הרבה יותר מהממלכה הפיזית. דומה שהתפיסה והמציאות של הגשמיות הן כגרגר חול על חוף הים. כל השאר אינו גשמי. אך אנו בני האדם יודעים רק את מה שאנו יודעים, ולכן הגשמיות היא בברור כל היקום. נכון? (אפילו לא קרוב, אבל איננו יודעים זאת עדיין). כאשר אתם משלימים את ההסכמים שערכתם עם נשמתכם (למשל, לחוות מבוכה ולהתגבר עליה) הצעיפים שביניכם לבין הנשמה שלכם מצטמצמים והופכים שקופים. במהרה אתם מתאחדים עם הנשמה שלכם ותהליך הבריאה הופך עצום ומרחיק לכת אל מעבר למגבלות הממד השלישי.

כאשר אתם מתעוררים ומתמזגים, מתוך כוונה, עם העצמי הגבוה ועם הנשמה שלכם בזמן התמורה הזה, אתם עושים משהו שלא נעשה מעולם קודם לכן. על פי המלאכים הנעלים מיכאל, מטטרון, צדקיאל, אוריאל ומאסטר קות׳ומי, אלה שמתוך כוונה ועם תשומת לב רבה מתמקדים בהתפתחות האישית שלהם, יהפכו מודעים לגמרי לתודעת הנשמה שעה שהיא משחקת בפיזי. אתם גם תתחילו לבנות גשר חזרה אל לב הבורא. גשר זה מכונה בטקסטים שונים כ״מונאד״. המונאד הוא ההיבט המגשר של הנשמה שיש לו מודעות בלא-גשמי.

אתם נמצאים בתהליך, שעה שאתם מבצעים שלבי התפתחות אלה, של התאחדות עם העצמי הגבוה, כמו גם התאחדות עם גשמיות הנשמה. אתם גם זוכים בגישה למונאד וליקום הלא-גשמי; לבורא האם/האב.

זו הרפתקה חדשה, טריטוריה חדשה. והמלאכים הנעלים והמאסטרים מרוצים מאוד ומתפעלים ממה שהגשמתם. אתם גדולים ומשמעותיים. אתם חשובים.