מהי האהבה?

מאת: שונדרה
מאנגלית: סמדר ברגמן

  

האהבה חייבת לבוא מבפנים.

העדיפות הראשונה היא אהבה לעצמי. רק כאשר אוהב את עצמי באמת אוכל לאהוב אדם אחר. האם אנו באמת אוהבים את עצמנו? כל אותן מחשבות פוגעות יוצרות מחלות וחסכים בגופנו. האם זו אהבה? העדיפות הראשונה במעלה היא לגלות ולשנות כל חלקים לא אוהבים במודעותנו.

אהבה היא תמיד לדבר את האמת שלי.

רק חוסר ערך-עצמי גורם לנו לפחד מלומר את האמת שלנו. כמובן, שעלינו גם לדעת שייתכן שהאמת שלי ושלך תהיה שונה, וזה בסדר!

אהבה היא לחיות מתוך יושרה ולכבד הסכמים מילוליים.

(מה יעשו עורכי הדין?) הסכמים מופרים הם עניין גדול מאוד בחברה היום. "המילה" שלנו, לאמיתו של דבר, היא כל מה שיש לנו. יש לשקול היטב כל הסכם לפני שמתחייבים.

אהבה היא ההכרה שיש רק התחייבות אחת והיא לעצמי.

נשמע אנוכי, נכון? הגיע הזמן לשנות את מערכת האמונות הישנה. אם לא אהיה מחויבת לעצמי, מי יהיה? אני במקום הראשון בחיי, ואני מצפה שהאחרים יהיו הראשונים בחייהם, ואז נוכל לרקוד באמת יחדיו.

אהבה היא היכולת לבקש את מה שאני רוצה ולכבד את תשובתך.

האחריות שלי היא לבקש את מה שאני רוצה. זמן רב מדי ציפיתי מאחרים שיקראו את מחשבותיי, וכאשר הדבר לא קרה, חשתי לא אהובה ומאוכזבת. היום אני מבקשת, ואני פתוחה לכל תשובה כנה שהיא.

אהבה היא תמיד לשים את עצמי במקום הראשון.

אני שואלת את עצמי מה אני רוצה במצב זה. זו בוודאי דרך התייחסות חדשה עבור מרבית האנשים. אני יודע שכך זה עבורי. תמיד חינכו אותי לשים אחרים במקום הראשון ואת עצמי אחר כך.

אהבה היא ההכרה בשותפות שלי עם העצמי הגבוה שלי ואמונה שאני תמיד מוגנת.

איני רואה את התמונה הגדולה ואיני יודעת מדוע אני כאן או מה אני אמורה לעשות, אבל העצמי הגבוה שלי יודע. החיים שלי תמיד קלים יותר מאז זזתי הצידה. אני מבקשת והדברים פשוט מגיעים.

אהבה היא לקיחת אחריות של מאה אחוזים כלפי יצירת כל הדברים שמופיעים בחיי, ובכלל זה מחלה פיזית.

(מה יעשו הרופאים שלי?) העולם הוא השלכה של המחשבות הלא-מודעות שלי והדבר כולל את הגוף הפיזי שלי. אנשים ודברים אחרים שעמם יש לי מערכת יחסים, מגלמים את מחשבותיי כדי שאוכל לראות מה הן. אם איני אוהבת את מה שאני רואה או את מה שמתרחש, אני יכולה לשנות את מחשבותיי ואותו אדם או דבר או מחלה ישתנו.

אהבה היא הידיעה שרק אני יכולה לשנות דברים בחיי, ולדעת שאין דבר כזה קורבן.

להיות מוקסמת הן מילות המפתח. כאשר אני הופכת מוקסמת ממה שבראתי, אזי אני יכולה לנוע בקלות אל מחוץ לתחושת הקורבן ולפעול כדי לשנות מצב נתון. רק לי יש את הכוח לעשות זאת. אף אחד אינו יכול לעשות זאת עבורי.

אהבה היא היכולת לסלוח לעצמי על טעויות.

טעות היא פשוט תוצאה בלתי צפויה. אנו חייבים לעשות טעויות. זה חלק מהחיים ביקום הזה. שלמות אינה קיימת בשום מקום. תגידו 'אופס', תבצעו תיקונים והמשיכו הלאה!

אהבה היא היכולת לכבד את אלה המגלמים את המחשבות הלא-מודעות שלי עבורי, כדי שאוכל לזהות את הנזק הלא-מודע שאני גורמת לעצמי ולפעול כדי להתמיר מחשבות אלה.

לעתים אנו רעילים כלפי עצמנו. מעולם אין זה האדם האחר. זה תמיד קשור אליי, ואני יכולה לשנות זאת, אבל לעולם לא אוכל לראות מה יש שם אלמלא מישהו היה מגלם זאת עבורי. לכן כבדו אותם על שהם אמיצים דים לעשות זאת.

אהבה היא האומץ לחייב אנשים להיות אחראים כלפי הפעולות והמילים שלהם.

לפעמים שכמישהו שאני מכירה נכנס למצב של קורבן, אני שואלת אותו מדוע יצר זאת בחייו. לפעמים, אני לא כל כך פופולרית וזה בסדר. אני כן לוקחת אחריות כלפי כל מה שאני יוצרת, וחיי השתפרו מאוד עקב כך. החזרתי לעצמי את עוצמתי.

אהבה היא איזון ההיבטים הגבריים והנשיים הפנימיים והכרה ביכולות הייחודיות של כל אחד מהם.

הגיע הזמן שנעבוד יחד. להיבט הנשי יש ראיה לטווח ארוך, ולגברי לטווח קצר. ההיבט הנשי יוצר את החזון, ההיבט הגברי הופך אותו למציאות. שניהם שותפים שווים בתהליך הבריאה. האמונה בעליונות הגברית ובנחיתות הנשית היא עיוות.

אהבה היא ההבנה שקונפליקט נוצר במשותף כאשר מופעלת מחשבה המבוססת על פחד.

לא מדובר בהאשמת האדם האחר בגרימת הקונפליקט. מראת ההשתקפות עובדת כאן ומראה לכם שיש מחשבות המבוססות על פחד במקום כלשהו במודעות שלכם. ברור שהן מוכנות להשתחרר או שקונפליקט זה לא היה מתרחש. האחריות שלכם היא לגלות מה הן. בדרך כלל אני שואלת את עצמי: "מתי התחלתי לפחד?" אני בוחנת את חיי מנקודה זו אחורה. הקונפליקט נוצר כדי להראות לנו ממה אנו פוחדים. לאחר שאנו מבינים החיים חוזרים להיות שלווים.

אהבה היא תמיד לדעת שאני טובה מספיק.

מי אני בכלל? אני רואה אותנו כתאים של אלוהים, וכאשר אני משווה אותנו לתאים של הגוף הפיזי שלי, אני רואה שתאי הברך שונים מתאי הכבד ותאי העיניים שונים מתאי האף. לכל תא בגופי תפקיד שונה וכך גם לתאי האלוהים. לכן אנו שונים כל כך. כל אחד בנוי באופן המתאים ביותר לביצוע תפקידו.

עם אהבה באה אחריות והכרה בעוצמה הפנימית.

על ידי קבלת אחריות למה שבראתי בחיי ושילוב יותר מהלא-מודע שלי, ניתנה לי יותר ויותר עוצמה לברוא את מה שאני רוצה במקום את מה שאיני רוצה. אני אחראית לחלוטין כלפי המחשבות שלי, הן המודעות והן הלא-מודעות. מחשבות אלה בוראות את חיי ומשפיעות את הסובבים אותי. אנו בוראים עוצמתיים, יותר עוצמתיים מכפי שאנו מתארים לעצמנו.

אהבה מכירה בכך שכולנו שווים ובונה שיתוף פעולה ומבנים משפחתיים בדרך זו.

המבנים שלנו אמורים לעבוד מתוך שיתוף פעולה. משמעות הדבר שכל החברים בהם שווים. ילדים עשויים להיות בעלי גוף קטן, אבל רוחנית הם שווים בגודלם למבוגר. המבנים ההיררכיים שלנו ייעלמו כאשר נלמד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

אהבה יודעת שכל שיפוט שלי כלפי אחרים הוא בסופו של דבר שיפוט כלפי עצמי.

כל מה שאני רואה באחר הוא השתקפות של עצמי, או שלא הייתי רואה זאת, במיוחד אם אני שופטת דבר מה כשלילי.

 אהבה היא הבחנה, לא שיפוט.

ההבדל הוא שלשיפוט מתלווה מטען רגשי שלילי. חשוב שנבחין במה שמתרחש סביבנו.

אהבה היא ההבנה שכל תחרות מבוססת על פחד.

הדבר מתייחס ל"טוב יותר" ול"טוב פחות", ואין דבר כזה. לכולנו כשרונות שונים, ויכולות שונות וייעודים שונים על הפלנטה. תחרות נמצאת בכל מקום. במקום העבודה, בספורט, במערכות היחסים, בכל מקום, ואמצעי התקשורת מקדמים אותה בכל דרך אפשרית. כאשר אני מקבלת את עצמי ואת מי שאני ללא תנאי, אז אני יכולה גם לקבל את האחר בעבור מי שהוא, והצורך ל"היות טובה יותר" נעלם.

אהבה היא שלעולם לא אצטרך לומר "אני מצטערת".

כאשר אני חיה ופועלת מתוך יושרה ומבינה שאני רק מגלמת את המחשבות הלא-מודעות של אחרים כדי לסייע להם לראות מי הם, אזי ניתן גם להבין שאין "קרבנות". אם אני מרגישה שאני מותקפת בדרך כלשהי, אז נחשו מה? אני מתקיפה את עצמי בדרך כלשהי. הגוף שלנו מגלם את המודעות שלנו. אם יש מחלה בגופי, אני יצרתי אותה באמצעות המחשבות ההרסניות הלא-מודעות שלי. אף אחד לא יוכל לעזור לי אלא אם ארשה להם לעשות זאת. אם יש צורך לומר "אני מצטער/ת", אזי אמרו זאת לעצמכם וקחו אחריות מלאה כלפי מה שבראתם.

אהבה היא שלעולם לא אצטרך להגן על עצמי.

תמיד יש לכבד בחירות של אחרים. האדם היחיד שיכול לבחור בשבילי, הוא אני. אני היחידה שמחוברת לעצמי הגבוה שלי, ובדרך כלל רק העצמי הגבוה שלי רואה את התמונה הגדולה. לכן, אף אחד אחר לא יכול לקבל החלטות בשבילי. ההחלטות שלי עשויות להיראות מוזרות לאחרים, אבל זה בגלל שיש לנו מטרות שונות לחלוטין. כאשר אני חיה בכבוד, אני מכבדת את הבחירות שלי ואת בחירות האחרים, יהיו אשר יהיו, אפילו אם זו בחירה במוות.

אהבה היא ויתור על כל דפוסי 'הטיפול' קבלת אחריות ושליטה מוחלטות על האנרגיה שלי.

אני אחראית לעצמי ורק לעצמי. בנוגע לאחרים, אין לי מושג מהי טובתם הגבוהה ביותר. הניחו לאחרים להיות אחראים כלפי עצמם. הפסיקו להציל אחרים! הם אינם קורבנות. מה שיצרו הוא לטובתם הגבוהה ביותר, אפילו אם זה לא נראה כך לי או לך.

אהבה היא החיים בכאן ועכשיו.

שחררו את רגשות האשמה של העבר ואת הפחד מן העתיד. אין אשמה או פחד ברגע ההווה. כאשר אני חשה פחד, אני שואלת את עצמי: "אני בסדר עכשיו? יש לי בית? כסף? מזון? חברים שאוהבים אותי?" התשובה היא תמיד, כן! העבר נגמר, והעתיד עדיין לא כאן.

אהבה היא שחרור ההתקשרות לאחר ולמקומות ולדברים.

אין משמעות הדבר שאסור שיהיו לנו דברים. משמעות הדבר היא שנבין את הזרימה הטבעית של החיים. כאשר מגיע הזמן להמשיך הלאה, זה הזמן להמשיך הלאה ולשחרר. הרכוש היחיד שלי הוא בגדי. אני יכולה לארוז הכל בתוך שעה. חייתי בכמה מקומות מדהימים מאז הצלחתי לשחרר את ההתקשרויות שלי. היו לי כמה הרפתקות מופלאות. למעשה, הרכוש שלנו הוא השתקפות המודעות שלנו. ככל שיש יותר זבל, כך יש יותר זבל!

אהבה היא שחרור דפוסי הבעלות שלנו כלפי אחרים.

רק מכיוון שאני נמצאת אתך במערכת יחסים, אין זה אומר שאתה בבעלותי. אפילו בנישואים, אין בני הזוג רכוש אלה של אלה. כאשר אני עובדת עבור חברה מסוימת, איני בבעלותה של אותה חברה. ילדים אינם בבעלות ההורים שלהם. הם הלוואה שקיבלנו. מערכות היחסים שלנו היו אמורות להיות עצמאיות לא תלותיות.

אהבה היא ויתור על הצורך לשלוט באחרים או להיות נשלטים על ידי אחרים.

דבר זה כולל כנסיות, ממשלות, מעסיקים, בנקים, חברות ביטוח, מקצוע הרפואה ומערכת החינוך. רק כאשר אוותר על נושאי השליטה שלי עצמי, אוכל לשחרר השתקפות זו.

אהבה היא הידיעה שאין סודות.

אהבה היא תקשורת פתוחה וכנה. אם יש לי תגובה למה שנאמר, זה "העסק" שלי ואין זה קשור למי שאמר. אנו חשים בדברים. רק מכיוון שאין תקשורת מילולית, אין משמעות הדבר שיש סוד. מדוע אנו שומרים סודות? זו אמונה בנכון ובלא-נכון. הגיע הזמן לשחרר את זה.

אהבה היא כבוד לעצמי.

אהבה היא גם כבוד לאחר ולדרכו. אין זה משנה מהן הבחירות של האחרים, תפקידי הוא לכבד בחירות אלה ולתמוך בהן. אך בראש ובראשונה עליי לכבד את עצמי ואת בחירותיי. אז ורק אז יוכלו אחרים לכבד אותי. ככלות הכל, טעות היא רק תוצאה בלתי צפויה בתהליך הבריאה. היקום מלא בהן. אז מדוע אנו חוששים לעשות טעויות?

אהבה היא ללא תנאי, יבלות והכל!

עלינו לאהוב את עצמנו באמת, ללא תנאי, יבלות והכל. האמת היא שלכולנו יש יבלות, נראות ובלתי נראות. היבלות שלנו הן המשקל, הגיל, היופי, צורת הגוף וכן הלאה.

אהבה היא ויתור על רכילות בתמורה לתקשורת פתוחה וכנה.

רכילות היא שיפוט.

אהבה היא סילוק כל המחשבות ההרסניות הלא מודעות שלי.

אז ורק אז אוכל באמת להתחבר לעצמי הגבוה שלי. איבדנו את החיבור שלנו כאשר הפלנטה נפלה לרטט נמוך יותר וכאשר חדלנו לאהוב את עצמנו ללא תנאי. היינו אבודים זמן רב. אני מחוברת עכשיו. אני חיה בשלווה.