כאשר מגיע הזמן לשרוף את הגשרים, כך תנתקו את קשרי הנשמה

 

מאתר Conscious Reminder

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

דברים רבים מתרחשים סביבכם שאותם אינכם מסוגלים לראות באמצעות עיניכם הפיזיות. לדוגמה, בכל פעם שאתם מקיימים אינטראקציה עם אדם, מתרחשים חילופי אנרגיה הדדיים ביניכם. או כאשר אתם במערכת יחסים, בייחוד כאשר היא כוללת אינטראקציה מינית, אתם בוראים מה שמכונה ״קשר נשמה״ או ״חיבור אנרגטי״ עם אותו אדם. ככל שהזמן חולף, ומערכת היחסים שלכם הופכת משמעותית יותר, כך יתחזק גם הקשר שלכם.

למעשה, זה דבר מצוין למערכות יחסים שממשיכות להתפתח ונמשכות זמן רב. אולם, בכל הקשור למערכות יחסים שלא שורדות – מדובר בדבר מה מסוכן. כאשר אתם מסיימים מערכת יחסים עם אדם כלשהו, אין משמעות הדבר שקשר הנשמה או שהחיבור האנרגטי יעלם. כאשר אתם קשורים רגשית ואנרגטית למישהו, יהיה עליכם לפעול כדי לחתוך קשר זה. למעשה, קשר אנרגטי או קשר נשמה שממשיכים להתקיים עם אדם כלשהו יכולים להזיק לכם. ניתוק קשר נשמה אינו דבר מה קל.

קיימות דרכים רבות שבאמצעותן תוכלו לנתק סוג זה של קשר או חיבור; אולם, אלה הם חמשת השלבים השכיחים ביותר שיסייעו לנו:

הכרה

ראשית כל, עלינו להודות שבראנו סוג מסוים של קשר נשמה עם האדם. שלב זה עלול להיות המאתגר מכולם, כיוון שאנשים אוהבים לעתים לחיות בהכחשה קבועה. אולם, לא קיים דבר מעצים וחזק יותר מאשר ההכרה בכך שיש לנו בעיות ושאנו פועלים לפתור אותן. כאשר אנו אומרים אותן בקול רם, זהו סימן לכך שתבענו לעצמנו בחזרה את הכוחות שלנו. 

סליחה

כבר לא חשוב מה השתבש או מי אשם במה שקרה למערכת היחסים שלנו. השלווה שלנו היא שחשובה יותר מכול, וכך גם חשוב מכול הוא הזמן שבו נסלח לעצמנו ולאדם האחר. התמקדות בברכות ובשיעורים שמערכת היחסים הזאת כללה היא דרך קלה אחת. מה למדנו, או כיצד התפתחנו? כמו כן, כיצד הפקנו תועלת, או כיצד הפכנו בשל כך לאנשים טובים יותר? אף על פי שקרוב לוודאי שזה מבאס או מרגיש לא הוגן, אל לנו לדלג על שלב ״הסליחה״. סליחה הופכת הכול קל יותר כאשר ברצוננו לנתק את הקשר.

דמיינו

עלינו לעצום את עינינו ולדמיין את עצמנו עומדים מול אותו אדם ולדמיין חוט אחד המחבר את הלבבות שלנו. עלינו לנסות לדמיין זאת באופן ממשי ככל האפשר – להרגיש ולראות את החוט שקושר בינינו. לאחר מכן, עלינו לדמיין כיצד אנו חותכים את החוט הזה. עלינו להיות יצירתיים בתהליך זה. אנו יכולים להשתמש בחרב, במספריים דמיוניים, או אפילו במסור. אולם, עלינו לוודא שאנו עושים זאת באהבה.

ארגון וסדר

עלינו לאסוף כל פרטי שמזכיר לנו אדם זה ואת מערכת היחסים שלנו עמו. עלינו להשליך את הדברים לפח, לתרום אותם או למחוק אותם במידה והם נמצאים על המחשב או על הטלפון שלנו. אין זה משנה מה הם, עלינו למחוק ולסלק אותם.

שחרור

אנו יכולים לכתוב מכתב אישי לאותו אדם, לומר לו שאנו משחררים אותו וסולחים לו, כדי שיוכל להמשיך בחייו. איננו צריכים לשלוח מסרים, כיוון שהכתיבה על דף הנייר יכולה להיות התנסות עוצמתית במידה מספקת.

ישנם מקרים שבהם נצטרך לחזור על השלבים הללו יותר מפעם אחת, אם אנו מרגישים שקיים עדיין חיבור לאותו אדם. עלינו לדעת שגם מצב שכזה הוא טבעי. 

 

******

התמיכה שלכם חשובה – לחצו על הלב