כאשר אחד נרפא, כולנו נרפאים

דבי מילאם
מאנגלית: סמדר ברגמן

מגיע יום אשר בו כאב החיים כפי שחיינו אותם עד כה שוב אינו נסבל. יום אשר בו מסכות ההכחשה הופכות כה מגבילות שאנו שוכחים מי אנחנו. באותו רגע, קבוצה מופלאה של מורים מופיעה, מעודדת אותנו להסתכן ולוותר על אדרת המצוקה שעטפה את נשמתנו במשך זמן כה רב.

באותו שבריר זמן, מרפאים פצועים ונפלאים אחרים מקבלים את אותו המסר. אינכם יכולים עוד לחיות כפי שחייתם; הגיע הזמן לצעוד קדימה, להתקדם במסעכם, והנה אנו כאן כדי להדריך אתכם באהבה.

בעת שאנו מתכנסים יחדיו, כל אחד מראה של זוהרנו, השתקפות של כאבנו, מגלמים את המאפיינים של אלה שאנו אוהבים, ושל אלה להם אנו צריכים לסלוח, אנו מתחילים בטרנספורמציה שלנו. כל נשמה מגיעה כדי ליילד את ריפוי חברתה. כדי לעזור לנו להשתחרר מכבלי הבושה, החשש והפחד.

בתהליך זה, אנו מתחילים לאמץ את מכלול מהותנו. מקטנים פצועים ועד לחכמים מודעים אשר עשו עבודה כה רבה על עצמם. באומץ של לוחם ופגיעות הרך הנולד, חצינו את פני השטח הזר כל-כך, ואף-על-פי-כן מוכר באופן כה אינטימי. אנו הופכים מודעים לשכל הישן הקבור שלנו ורואים כיצד ברא תוהו ובוהו בחיינו.

אז, רגע אחר רגע, בעת שאנו מתמודדים פנים אל פנים עם שדי העבר שלנו, אנו הופכים חזקים יותר, בריאים יותר, ונוכחים יותר. אנו מתחילים לשחק בחיים באופן שונה על-ידי ראיית הדפוסים שלנו, ההתמכרויות הנסתרות שלנו, והחסימות שמנעו מאיתנו לחיות את החיים במלואם. בעת שאנו רואים ליקויים אלה, אנו מתחילים לבחור האם ברצוננו להמשיך ולסבול, או להחליט לברוא-במשותף קיום מלא יותר, עשיר יותר וממוקד יותר עם העוצמה הגבוהה שלנו.

אנו נולדים מחדש בכל רגע ורגע מתוך בחירה. שבים ומתהווים אל תוך מערכת יחסים חדשה עם עצמנו ואלה עם אלה. המסע שלנו דומה למסעו של פרפר. ברגע הראשון אנו מרוצים בנוחות הגולם שלנו. אז אנו גדלים, כאב ההגבלה והריתוק הופך בלתי נסבל. במאבק הקיומי של עזיבת העבר שלנו מאחורינו, אנו משתחררים מכבלי הגולם שלנו. אנו חלשים ופגיעים, אך נפלאים. בעת שהכנפיים שלנו נפרשות, אנו מתחילים לבחון את החיים מנקודת מבט שונה לגמרי. אנו חופשיים לעוף בחן ובקלילות על גבי רוחות השינוי. בעת שאנו משתנים באופן אישי, המטמורפוזה שלנו מתרחבת קולקטיבית.

עתה כשאנו מתקדמים במסע חיים זה המשתנה ללא הרף, אנו ממשיכים לתמוך אלה באלה באמצעות אנרגיה אוהבת. יודעים שכאשר האחד נחלש, כולנו נחלשים. כאשר האחד סולח, כולנו סולחים. כאשר האחד נרפא, כולנו נרפאים.