התאים שלכם מקשיבים: כיצד דיבור אל גופכם יכול לסייע לכם להחלים

תרז׳ וייד

https://antarahealingarts.com/

נכתב ב-15 ליולי, 2015

מאנגלית: סמדר ברגמן

״כל חלק בגופכם הוא בעל תודעה ונשמה משלו״. במילים רבות-עוצמה אלה, שנאמרו על ידי אשת רפואה, החל המסע הפנימי שלי במטרה לגלות את יכולת הריפוי המדהימה של הגוף האנושי.

כאשר תפיסה זו הוצגה בפני, סבלתי מהפרעת כאב כרוני חמורה. לפתע דמיינתי כיצד אני משלבת תפיסה זו למנהג המדיטציה השגרתי שלי. שאלתי את עצמי: ״האם הגוף שלי שומע אותי… האם אני יכולה לדבר אליו  ולזכות בשיתוף פעולה מצדו לטובת החלמה ממצב זה?״

באותו ערב, לאחר שהגעתי למצב רגיעה עמוק באמצעות מדיטציה, פתחתי בשיחה שקטה וכנה עם גופי, מתוך תקווה, אך מבלי שיהיה לי מושג למה עליי לצפות. לאחר כשעה של תקשורת ממוקדת זו, אירע דבר מה מופלא. הרקמות שלי החלו להגיב. רקמות חיבור משכו, מתחו והפרידו רקמת צלקת. עצבים הופעלו ושרירי השוקיים שלי החלו לבצע תרגילי כיווץ והרפייה באופן עצמאי וללא שליטתי. בעת שתגובה זו המשיכה, אחד משרירי השוק שלי שהפך משותק בשל מצב נוירופתי – המאובחן כתסמונת כאב אזורי מורכב – חזר לחיים בעת שזעזועים חשמליים זרמו במקום.

לבי פעם בחוזקה כאשר הבנתי שהנתיב שלי לשחרור ממצב זה החל סוף סוף. עם רקע בדיקור וברפואה סינית, ידעתי היטב עד כמה כאב כרוני שכיח במדינה זו ותהיתי מה עשויות להיות ההשלכות של תופעה זו עבור אנשים רבים אחרים שסובלים אף הם. ככל שמצבי המשיך להשתפר, בניתי את הגישה שלי לכדי שיטה שאותה אוכל ללמד את הלקוחות שלי ושיניתי את המיקוד המקצועי שלי להיפנותרפיה.

כאשר ישבתי עם הלקוחות שלי, הסברתי שתרגול מדיטציה שגרתי הכרחי כדי לאמן את המוח להיכנס למצבים של גלי אלפא ותטא. בעת השהיה במצבים הללו, התקשורת בין השכל המודע והגוף הפיזי מתעצמת באופן דרמתי. גיליתי שבעת התקשורת, קיימים שלושה שלבים חשובים לשילוב שיתוף הפעולה של הגוף:

  • התייחסו אל גופכם בחמלה כנה, הבינו שהוא מורכב מתאים מודעים שחווים רגשות.
  • בנו אמון על ידי שיתוף גופכם בשיחה מנטלית בנוגע לרצון שלכם לכך ששניכם תשתפו פעולה כדי להתגבר על המחלה.
  • אפשרו לשינויים בשיחה על ידי שימוש במחשבות ובמילים שונות שמפיקות רגשות נעלים ספונטניים.

מניסיוני, קווי היסוד הרשומים מעלה הכרחיים להשגת תגובות ריפוי דינמיות בגוף. לאחרונה נתקלתי בסט גורמים דומה מאוד שהתגלה על ידי החוקר קליב באקסטר, שהקדיש 36 שנים לחקר הביו-תקשורת בתאים של צמחים, בעלי חיים ובני אדם. הוא מונה את הגורמים הבאים: כוונה אמיתית, התכווננות וספונטניות.(1)

באקסטר, לשעבר חוקר מומחה עבור הCIA, כתב על הרגע המכונן שהוביל אותו לעבודתו האמיתית בעולם זה,(2) בספרו Primary Perception. רגע זה אירע בבוקר אחד בחודש פברואר, שנת 1966, כאשר החליט לנטר את צמח הדרצנה במעבדתו תוך שימוש במכשיר פוליגרף. הוא חיבר את האלקטרודות לעלה והחל לחשוב על דרכים שבהן הוא יכול לגרום לפרץ של פעילות חשמלית בצמח. אצל בני אדם, פרץ זה של פעילות חשמלית משויך לרגשות אינטנסיביים. לפתע הוא דמיין שהוא שורף את העלה המחובר לאלקטרודות. באותו הרגע שבו צץ רעיון זה במוחו, מחט הפוליגרף זינקה לקצה הדף והראתה תגובה קיצונית מצדו של הצמח. נדהם, הוא הלך לשולחן העבודה של המזכירה שלו כדי להביא קופסת גפרורים בעודו מהרהר באפשרות שצמח זה מסוגל באופן כלשהו לזהות את עוצמת הכוונה האנושית.

כאשר שב עם הגפרורים, הצמח הפגין עדיין את אותה רמת תגובה גבוהה, דבר שהפריע לגילוי שינויים נוספים על גבי הנייר. באקסטר החליט ל״סלק את האיום״ על ידי השבת הגפרורים לשולחן העבודה. בנקודה זו, המכשיר הראה מגמת ירידה בעת שהצמח החל, ככל הנראה, להירגע.(3) כאשר באקסטר ניסה לחזור על אותן התוצאות על ידי כך שהעמיד פנים שהוא הולך לשרוף את הצמח, לא הייתה כל תגובה. דומה שהצמח חש בהבדל שבין כוונה אמיתית וכוונה מזויפת. בסופו של דבר הוא גילה שהצמחים הופכים מכווננים לבעליהם, מגיבים הן לרגשות חיוביים והן לרגשות שליליים ולשובם לאחר היעדרות.(4) הנתונים הראו גם שהצמחים מעניקים עדיפות לרגשות של בעליהם על פני רגשות של אנשים אחרים הנמצאים בסביבה.

בשלב מאוחר יותר, באקסטר הרחיב את המחקר שלו כך שיכלול בדיקת תאים אנושיים אחר סימני תודעה. הוא אסף תאי דם לבנים מתורמים אנושיים, חיבר אלקטרודות למבחנת ניסוי ואז תיעד את תגובות התאים בעת שהתורמים חוו מצבים רגשיים שונים. הוא גילה שיש הכרח ברגשות ספונטניים כדי להפיק תגובה חשמלית בתאים. למשל, אם התורמת הכריחה את עצמה לחוש ברגש, התאים לא הגיבו. אולם, אם היא קיבלה שיחת טלפון מלחיצה מבתה, התאים הגיבו באופן משמעותי.(5)

הוא שם לב לכך שדומה שהמרחק לא היה רלוונטי בניסויים הללו. לדוגמה, התורם הותיר את התאים שלו המחוברים לאלקטרודות במעבדה, וניהל יומן שפירט את כל הרגשות הלחוצים שחווה בנסיעתו לביתו הנמצא במדינה אחרת, כגון פספוס פנייה בכביש המהיר, עמידה בתור ארוך בשדה התעופה, וההמראה של מטוסו. מאוחר יותר, השוו הדיווחים שלו לתיעוד שנעשה במעבדה והתגלו התאמות חזקות בין זמן האירועים המלחיצים והתגובות החשמליות שבתאים שלו. התגובות שככו כאשר הוא שב לביתו והלך לישון.(6)

הניסויים הללו בוצעו תוך שימוש במיכשור שסינן קרינה אלקטרומגנטית – האנרגיות הרגילות המשמשות לשידור מידע. התאים התנהגו כאילו הסינון לא אירע, דבר המרמז על כך שהתקשורת מתרחשת באמצעות שדה שעדיין לא זוהה על ידי המדע הקונבנציונלי.(7) מדענים מסוימים מאמינים שהתפתחות נוספת של הפיזיקה הקוונטית עשוייה לסייע לנו להבין שדה זה שמתקשר כוונה רגשית בין דברים חיים.(8) שזירה קוונטית היא תהליך שבו שני חלקיקי חומר אשר קיימו אינטראקציה ביניהם, מתנהגים כאילו הם עדיין מחוברים, גם לאחר שקילומטרים רבים הפרידו ביניהם. כאשר חל שינוי אנרגטי בתכונות (מצב, מומנטום וסיבוב) של אחד מהחלקיקים, התכונות של החלקיק המרוחק האחר ישתנו באותו הרגע.

התופעה המדעית והמחקר של קליב באקסטר מצביעים על תפיסת האחדות הקיימת במזרח – הרעיון שהטבע כולו מקיים תלות הדדית. תרבויות עתיקות הבינו חיבור הדדי זה כשדה האנרגיה האוניברסלית שמשמר את החיים תוך שהוא מדריך את התפתחות התודעה ברחבי היקום. טכניקות המדיטציה שאותן אני מתרגלת מביאות את המוח לכדי התכווננות עם שדה זה. האנרגיה משדה זה ממוקדת אז לאירוע של ריפוי פיזי באמצעות כוונה ברורה – המוגשת באמצעות שיחה שמעוררת רגשות ספונטניים – ומכווננת את הגוף הפיזי למוח המודע. לשיטה זו אני קוראת ״אנטארה״ (סנסקריט למילה ״בתוך״), המאפשרת לאדם לחוות את יכולת הריפוי הגולמית הנוצרת על ידי ברית בין המוח והגוף לבין שדה אנרגיה אוניברסלי חי זה.

 

מקורות:

.1 C. Backster, Primary Perception: Biocommunication with plants, living foods, and human cells, White Rose Millennium Press, 2003, pp. 29, 31-34, 39, 49-50. ISBN 0-966435435.

.2 C. Backster, Primary Perception: Biocommunication with plants, living foods, and human cells, White Rose Millennium Press, 2003, p. 20. ISBN 0-966435435.

.3 C. Backster, Primary Perception: Biocommunication with plants, living foods, and human cells, White Rose Millennium Press, 2003, pp. 21-25. ISBN 0-966435435.

.4 C. Backster, Primary Perception: Biocommunication with plants, living foods, and human cells, White Rose Millennium Press, 2003, pp. 29-32. ISBN 0-966435435.

.5 C. Backster, Primary Perception: Biocommunication with plants, living foods, and human cells, White Rose Millennium Press, 2003, pp. 119-120. ISBN 0-966435435.

.6 C. Backster, Primary Perception: Biocommunication with plants, living foods, and human cells, White Rose Millennium Press, 2003, pp. 127-128. ISBN 0-966435435.

.7 C. Backster, Primary Perception: Biocommunication with plants, living foods, and human cells, White Rose Millennium Press, 2003, pp. 40, 79, 151. ISBN 0-966435435.

.8 D. Radin, Entangled Minds: Extrasensory experiences in a quantum reality, Pocket Books, 2006, ISBN 13: 978-1-4165-1677-4; R. Sheldrake, Morphic Resonance: The nature of formative causation, Park Street Press, 2009, ISBN 978-1-59477-317-4; D. Wilcock, The Source Field Investigations, Penguin Group, 2011, ISBN 978-0-525-95204-6.

 

***

אתר זה קיים כבר כעשרים שנים. אין עוד כמוהו בארץ. הוא משמש כספריית עצומה של תרגומים וחומרים מקוריים, הנגישה לכל מי שמעוניין להיכנס ולקרוא. הכניסה חופשית. יכולתי לשים בכניסה עמדת תשלום, למכור מנויים… אבל זה לא מרגיש לי נכון. אולם, כדי להמשיך בעבודת התרגום אני זקוקה לתמיכה ולעזרה שלכם – הקוראים.
לחצו על הלב ותנו מהלב. ~ סמדר