המילים החיות

ג’ים סלף

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

 

האם שמתם לב באיזו תכיפות אנשים אומרים: "אני ____________ (משהו)"?

"אני חולה".

"אני מוטרד".

"אני עייף".

"אני תשוש".

"אני לא בסדר".

מילים כגון אלה הן מחוללי אנרגיה ברמה גבוהה מאוד. הן פועלות כמגנט, כך שכל מה שבא לאחר "אני…" מושך אליכם את הדבר בעוצמה. בכל הצהרה שאתם מצהירים: "אני בסדר", "אני נפלא", "יכול להיות שיש בעיות סביבי, אבל הן לא שלי", "למרות שאני באמצע כל הסיפור, אני בסדר", אם תצליחו לברוא הבחנה בין הבעיה לביניכם, תגלו שהדברים יכולים להמשיך להתרחש סביבכם ושאינכם חייבים להזדהות עמם, או לאמץ אותם כשלכם.

עכשיו בואו נשחק משחק. עצמו את עיניכם, התמקדו במרכז ראשכם, והיזכרו בזמן בעברכם שבו הייתה לכם חוויה מאושרת. (אם קשה לכם מדי עם המילה "מאושרת", נסו מילה קלה יותר – אולי "מספקת", או "מהנה"). קחו רגע ושימו את עצמכם הישר באמצע הרגע המאושר. ראו את הפרח, או את הילד הצוחק… שמעו את הבדיחה שסיפר מישהו… קבלו את המחמאה שמישהו נתן לכם. אפשרו לעצמכם לחוות את החוויה באופן מלא. היו מילה זו – אושר. קחו את הזמן. הקיפו את עצמכם במילה אושר. התפלשו בה. ממש הרגישו בה, שמעו אותה, טעמו אותה. כאשר אתם מאפשרים לעצמכם להיות מילה זו, שימו לב כמה גדל החיוך שעל פניכם. מותר לצחוק כאן. הרגישו באושר. חזרו לאותה חוויה וחושו בתחושה פעם נוספת. היכן חיה התחושה בגופכם? מה הצבע שלה? האם יש לה צורה? פשוט דמיינו זאת. העמידו פנים שאתם מאושרים (או מסופקים או נהנים). הרגישו זאת בגופכם. ונשמו.

כעת הניחו למחשבה ולזיכרון של החוויה המקורית להתפוגג ממודעותכם והמשיכו להרגיש בהרגשה. הבחינו שהאושר שאתם חשים עכשיו הוא תחושה של זמן הווה. הוא אינו תחושה של זמן עבר.

נכון שזה מעניין? מיקדתם את תשומת הלב שלכם בחוויה מן העבר, ואף על פי כן, אתם מרגישים אותה עכשיו. אז מה זה אומר לכם? זה אומר לכם ש"אושר" תמיד נגיש, תמיד כאן. אתם יכולים להיות מאושרים (או כל הרגשה אחרת) ללא התנסות העבר. אושר קיים בזמן הווה, נגיש לכם ממש עכשיו ובכל רגע, בכל הנסיבות. אושר תמיד נמצא כאן עבורכם.

עכשיו בואו נשחק עם מילה אחרת. אני רוצה שתעבירו את תשומת הלב שלכם ותמצאו את תחושת ה"וודאות". הבחינו כיצד "וודאות" היא תחושה מסוג אחר מזו של "אושר". במונחים פשוטים, אתם יודעים כיצד לסובב את המפתח ולהניע את המכונית שלכם, נכון? אתם יכולים להניע את המכונית שלכם? בוודאות? האם אתם יודעים בוודאות שבכל-פעם-שאני-מסובב-את-המפתח-אני-יודע-מה-הוא-אמור-לעשות"?

טוב. אני יודע בוודאות. עכשיו פשוט הרגישו את תחושת הוודאות. קחו את הזמן ובאמת זהו את האנרגיה. התמרחו בה לגמרי.

יכול להיות שתגלו שהגוף צריך לזוז מעט, ולכן אם אתם מרגישים צורך להזדקף בכיסא, ליישר את הכתפיים, להרים את הראש, או למתוח מעט את החזה, עשו זאת. אז קחו נשימה, והרגישו בוודאות זו עכשיו. היכן הוודאות חיה בגופכם? מה הצבע שלה? האם יש לה צורה? דמיינו זאת פשוט. העמידו פנים שאתם חשים וודאות. הרגישו אותה בגופכם. זהו אותה. קחו בעלות על תחושת הוודאות שלכם ודעו שאף אחד לא יכול לקחת אותה מכם עכשיו, כיוון שהיא תמיד שם; רק שלפעמים אתם מסיטים את תשומת הלב שלכם לרטט אחר.

עכשיו, בשעה שאתם חשים וודאות, האם ללא כל תזוזה, אתם יכולים להיות גם מאושרים? מצאו לכם מקום הישר באמצע הרטט המכונה אושר. והאם תוכלו שוב לחייך? קדימה, תנו לעצמכם רשות. אף אחד לא יכול לקחת זאת מכם ואף אחד לא לקח זאת מכם מעולם. כל שעשינו הוא לאפשר לאנשים אחרים להמעיט בחשיבות מהותנו.

כעת האם תוכלו פשוט להיות מאושרים, לחוש וודאות, והאם אתם מבחינים שאין דבר שיש להתנצל בגינו, שום דבר אינו שבור, אין דבר שצריך לתקן, ואין כל אתגר? אין התעללות או עונש או איום, אני חש וודאות ואני מאושר.

שעה שאתם מתחילים לשחק עם המילים "וודאות" ו"אושר", שהן רק שניים מרטטים רבים,  וממש לקבל את האנרגיה שלהן, ישנה הזדמנות להאיץ את נתיבכם. מילים אלה הן הרטטים שאתם. מילים אלה הן הרטטים מהם התרחקתם כדי לשחק בממד השלישי. מציאת הרטטים של "וודאות" ו"אושר" והפיכתכם לרטטים אלה (נסו גם את "הערכה" ו"הודיה") היא תחילת ההתעלות שלכם. אתם יוצרים במה אשר תאפשר לכם להתבונן בממד השלישי שעה שהוא פשוט מתפוגג ומעצב את עצמו מחדש לכדי הממד החמישי.

אלה הן רק שתיים מהמילים החיות והן התחלה טובה לבריאת במה לניהול דרך החיים שלכם. מילים חיות אחרות כוללות "עוצמתי" (בעל יכולת), "מושל/שולט", "נוכח", "בכיר" (במובן של בעלות על העצמי שלכם), ו"רב-חסד". שבע מילים אלה לא נבחרו באקראי. הן נבחרו במיוחד על ידי המלאכים הנעלים ומורי אור אחרים כדי לסייע לנו בעת התמורה. הן מלאות באנרגיה.

כאשר תתחילו לשחק עם המילים הללו, תגלו שאתם מסוגלים להחזיק בתשומת הלב שלכם בחוזקה ולהתבונן בכל המתרחש סביבכם ללא הסחות דעת ומבלי להתרחק מהמרכז שלכם. ברגע שתתחילו לשחק עם המילים החיות, שמעניקות תחושה נהדרת ללא קשר למה שקורה בחייכם, כל חוויה שתחוו תהיה שונה למדי מהחוויות הקודמות שלכם. אם בעבר דברים שמחוץ לכם היו מוציאים אתכם מהמרחב שלכם, כעת אתם יכולים פשוט לבחור ולאפשר לכל העלבונות או הסחות הדעת או הרעש לחלוף על פניכם. כל שעליכם לעשות הוא למצוא את המילה שתרומם בצורה החיננית ביותר את המצב עמו אתם מתמודדים. "עם איזה מערך מילים אני רוצה להיכנס לפגישה הזאת?" "אם איזו קולקציה של רטטים אני רוצה להציג את עצמי? "איזו מילה אחת אני רוצה שתחליף את התחושה הלא נעימה הזאת?" התחילו בפשטות. אל תבחרו במילים כגון "אהבה" או "שלום". אלה עשויות להיות רחוקות מדי ממקום הרטט הנוכחי שלכם. אולי יהיה קשה להגשים את הרטט שלהן ולהחזיק בו. המפתח הוא לוודא שאתם בוחרים במילים אמיתיות ובנות השגה.

אחד הדברים החשובים ביותר שתוכלו לעשות בזמן תמורה זה הוא לבחור מילים חיות משלכם וללמוד להרגיש בהן במקום לחשוב עליהן. זה לא מסובך; מדובר פשוט בתצורה מחודשת, מעבר מדרך החיים של הממד השלישי לדרך הוויה גבוהה וברורה יותר. זו יכולה להיות בחירה מודעת בכל רגע ורגע. דרך חיים שהיא מאושרת, נוכחת, וודאית, בכירה, עוצמתית, מושלת ורבת חסד. דרך החיים שלכם.

www.masteringalchemy.com