הלב הקדוש – שיעור שלישי

שיעור שלישי
מאנגלית: סמדר ברגמן

יש שדה של אנרגיה המקיף אתכם והמחבר את הזרימה האלוהית של החסד עם לבכם ועם הכרתכם. ישנם רגעים בחיי כולנו בהם אנו מסוגלים לחוש בשדה זה, ואז לתרגם את המידע שאנו מקבלים. דבר זה יכול להתרחש כאשר אתם נמצאים בטבע, או שקועים במדיטציה עמוקה. לפתע לבכם נפתח ואתם פשוט "יודעים" משהו, או אולי הכל. אתם התרגלתם להיות לא-מודעים לזרימה זו, שכן זוהי ההשפעה מקהת-החושים של התפיסה ושל העולם שבראתם במטרה להתחבא מן האמת. הזמן הופך כעת לאמצעי באמצעותו אתם לומדים את היפוכו של כל שבראתם בעולם הזה, את כל שמשך את תשומת לבכם עד כה, כדי לחוות את קביעות החסד שהיא תשוקתכם האמיתית, ותשוקתי שלי עבורכם. תקשורת אלוהית זו היא המטרה האמיתית של שיעורים אלה, וזהו תפקודו של הלב הקדוש שלכם. כעת משפתחתם מרכז אנרגטי זה אתם תהיו מסוגלים להגשים את המשימה הקדושה למענה נולדתם. ומהי משימה זו?

לדעת מי אתם!

איזו עוד סיבה יכולה להיות לבד מלדעת את האמת שהוחזקה בטוחה עבורכם בתוך הכרת ולב האלוהים? ברגע שאתם יודעים זאת, אז אתם יכולים להעניק זאת. המטרה הסופית היא לא לתקשר עם אחרים, שאתם תופסים אותם כנפרדים מכם, אלא להבין שדבר אינו נפרד מכם. ברגע שאתם רוכשים ידע זה, אתם מבינים שתפקידכם ותפקיד האלוהים אחד הם. אתם כאן כדי להציע חמלה לכל הישויות, על ידי החזקתן בלבכם. כאשר דבר זה נעשה, תקשורת אלוהית הופכת טבעית. אין זה דבר שאתם מתמקדים בהשגתו, אלא דבר-מה שהוא פשוט אתם. כעת משפתחתם והפעלתם את הלב הקדוש שלכם עצמכם, הדבר נמצא בהישג ידכם.

תקשורת היא המפתח לידע. אולם חשוב שיהיה ברור איזו רמה של תקשורת אנו שואפים להשיג. כאשר בני אדם מדברים אלה אל אלה לא מתרחשת כל תקשורת. המטרה עשויה להיות קשר בין הכרות, אבל התפיסות שאתם מחזיקים בהכרתכם חוסמות את הזרימה. זוהי אשליית התקשורת, שכן תפיסות אינן יכולות לתקשר עם תפיסות אחרות. פעמים אחרות אתם מנסים לתקשר לב אל לב, אך הפחדים שאתם מחזיקים חוסמים עדיין את שישלח אתכם לחופשי. (זו הסיבה להפעלת הלב העליון, מכיוון שהוא אינו שבוי בכבלי הפחד.) תקשורת אינה אפשרית בעולם התפיסה, שכן בסופו של דבר, זה העולם שבראתם כדי להכחיש את מי שאתם. כל עוד אתם תופסים את עצמכם כנפרדים מדבר כלשהו, אתם מכחישים את האמת. תקשורת אלוהית נוצרת אפוא מידיעת מי אתם, ודבר זה אינו יכול להתרחש בהקשר עולם זה.

ויחד עם זאת, ישנו עולם אחר בו אתם יכולים לשכון, עולם בו אתם מסוגלים לתקשר כלב אחד, מודעים לגמרי לזרימה האלוהית הזורמת דרככם וסביבכם אפילו עכשיו. הלב הקדוש שלכם הוא הגשר המוביל מהעולם הזה לעולם האחר, ואף על פי שידמה שלא נעתם כלל, זהו הצעד שאתם חייבים לצעוד אם ברצונכם לתקשר כפי שאלוהים מתקשר.

זוהי מטרתכם כעת: לתקשר כפי שאלוהים מתקשר. הדבר עשוי להיראות לכם מדהים, אך בסופו של דבר, זה הדבר היחיד שיספק את נשמתכם. אתם כבר פתחתם והצתתם את לבכם הקדוש, ולכן יש לכם את כל שדרוש כדי להגשים תפקוד זה. כעת אתם חייבים לעשות את מה שבאתם לעשות, והעולם האמיתי יתפוס את מקומו.

כעת הגיע הזמן להיכנס אל תוך לב השלום.

ישנן שתי שיטות לתקשורת באמצעות הלב הקדוש שלכם. למעשה הן זהות, אך אנו נפריד אותן כדי להקל על התרגול. כאשר תהפכו מיומנים בשיטה אחת לא תצטרכו לעשות כל הבחנה. אני מציע שתתרגלו את שתיהן, ושתפו אחרים במה שלמדתם. תרגול הוא המפתח לחיזוק תפקודו של הלב הקדוש, ההופך אז לנתיב רוחני שלם. ככל שתלמדו לתקשר אלה עם אלה באמצעות שיטה זו, תוגשם יכולתכם לתקשר ישירות עם מקור ישותכם.

שיטה ראשונה: תקשורת של אהבה

 

בחרו אדם כלשהו. זכרו שאינכם פועלים על פי צו המוח, אלא על פי צו הלב, אשר מבין תקשורת באופן שונה. התחילו בכך שתניחו בצד כל תפיסות מוקדמות שאפשר שהיו לכם בעבר ושמרו על "ראש פתוח". אל תישאו כל מחשבות מן העבר שלכם, שכן הן לא ישרתו אתכם כאן. הלב הנפתח לתקשר אהבה יודע בדיוק מה לעשות וכיצד להצליח.

אין זה חשוב שהאדם בו בחרתם ידע דבר-מה על פעולותיכם. ברכה אתם מציעים, ולכן אין כאן כל נושא של יושרה, ואין צורך לומר דבר לאותו אדם, אלא אם אתם חשים שהדבר הכרחי. עצמו את עיניכם ודמיינו את אותו אדם עומד מולכם. דמיינו אותו באור מלא, מלא באהבה ורוטט בחסד זה. דבר זה יפעיל בכם היפתחות עמוקה יותר, שכן אינכם יכולים לתת דבר-מה, בייחוד את שלום האלוהים, מבלי לקבלו בעצמכם. ראו אותו כעומד מולכם באופן פיזי ודמיינו חוט של אור המחבר את לבכם העליון ללבו שלו.

בעודכם עושים זאת, דמיינו קריסטל סגול המרחף בתוך לבכם הקדוש. אתם תראו את הלהבה של הצ'אקרה, ואז את הקריסטל בתוך או סביב אותה להבה. בשלב הבא נשמו נשימה איטית ועמוקה, ובעודכם עושים זאת, משכו אותו אל תוך הקריסטל שלכם. דמיינו את אותו אדם כפי שהיה קודם לכן, אך כעת הוא נמצא בתוככם, בתוך לבכם הקדוש. אין כל מרחב בין שני הלבבות. הם זהים. שני הלבבות הפכו לאחד, וכך תקשורת אלוהית בתוך האחדות היא טבעית וקלה. דעו זאת. הרגישו בזאת. אתם עשויים לחוש בגלים של אור הזורמים בלבכם. כל שתרגישו, דעו שטבעי הוא, ויותר מכל, קדוש. ככל שתוכלו להרגיש קדושה זו כך יוכל יותר אור, או יותר תקשורת אלוהית, לזרום אל האדם האחר. הוא ירגיש באהבה, אף על פי שייתכן שלא ידע במודע מהיכן היא מגיעה. אין זה חשוב. כל שחשוב הוא שאתם תדעו מהיכן היא מגיעה. אתם המקור עתה. זהו התפקוד שבחרתם קודם שנולדתם.

שיטה שניה: תקשורת של מחשבות

השיטה השניה תאפשר לכם לתקשר ישירות מחשבות לאדם אחר. הדמיה זו דומה מאוד לשיטה הראשונה, לבד מכך שהאדם האחר מודע ולוקח בה חלק. אין זה משנה אם אתם נמצאים יחד באותו חדר או משני צדי העולם. בסופו של דבר אין זה משנה אם אתם מתרגלים את התרגיל באותו זמן, אף על פי שנניח שכך הוא לעת עתה. בחרו אדם שקרא את שלושת השיעורים שישמש לכם בן-זוג, וקבעו זמן שבו יכולים שניכם למקד את האנרגיה שלכם יחד.

דמיינו את בן הזוג שלכם מולכם כפי שעשיתם קודם לכן. נשמו נשימה עמוקה ומשכו אותו אל תוך לב הקריסטל. לפני שתמשיכו, התחברו באהבה שאתם חולקים והקדישו כמה דקות להיות נוכחים אחד עם השני. אז, כאשר אתם מוכנים, בחרו מילה אחת אשר בכוונתכם להעביר לבן זוגכם. אפשרו למילה לתאר מתנה מסוימת שאתם מוכנים להעניק, ובוחרים לקבל, למשל: אהבה, שמחה, שלום. כעת דמיינו את אותה מילה, ואת התחושה שמאחורי המילה, נודדת באמצעות חוט האור המחבר את שני הלבבות, ואז דעו שהמסר התקבל. דבר זה חשוב ביותר, שכן ככל שתהיו יותר בטוחים, כך תניע את המסר יותר אנרגיה. לאחר זמן מה אתם יכולים לתרגל שליחת משפטים או רעיונות שלמים.

כאשר סיימתם לבצע את המדיטציה, התקשרו אל בן זוגכם וערכו השוואות. ייתכן שידרשו כמה ניסיונות לפני שתהיו מדויקים לגמרי, או אתם עשויים להפתיע את עצמכם ולהשיג מיד הצלחה כבירה. לאחר שהפכתם מיומנים בשיטה זו עם אדם אחד, תצליחו יותר עם אחרים.

המתנה הזאת שאתם מעניקים לאחרים היא המתנה שאני מציע לכם. אני תקשרתי אתכם בדרך זו פעמים רבות בעבר, וכעת הילדים מושיטים לכם את ידם כדי שתסייעו להם להשלים את עבודתם האדירה. אתם חלק מכל זה כעת, ואף על פי כן, התפקיד שאתם ממלאים יהיה גדול יותר אם תהיו מסוגלים לתקשר כפי שהם מתקשרים. זה הרגע שבו בחרתם להגשים זאת.

אח