הלב הקדוש – שיעור ראשון

שיעורי הלב הקדוש
(שיעורים אלה מוצגים בהשראתו ובקולו של ישוע. ומי ייטב ממנו לתאר את מטרת הלב הקדוש שבכל אחד ואחד מאתנו?  ג'יימס.)
שיעור ראשון
מאנגלית: סמדר ברגמן

"וקשת סביב לכיסא דומה במראה לברקת". -התגלות

אנו מתחילים במסע היום, מסע אותו תצליחו להשלים לבטח. זהו מסע אל תוך לבבכם, ולכן, אל הבית שלכם. אין מקום אחר אליו עליכם ללכת, שכן שום דבר אחר לא סיפק אתכם מעולם. יש רק מטרה אחת עכשיו, ואף על פי כן הגמול שאתם מבקשים כבר שלכם. אנו מתחילים בידע זה, בהכרה זו, שכן על ידי הבנה זו אתם נעים לתוכה. קודם שתקראו מילה נוספת, כל הדברים שלמים בתוככם. אמצו מחשבה יחידה זו, והשאר יתרחש מעצמו. כל הדברים שלמים בתוככם עכשיו.

טוב תעשו אם תבינו באמצעות הכרתכם את ה"לב" שהוא היעד והמטרה שלנו. האם זה מפתיע אתכם כאשר אני אומר שיש לכם שלושה לבבות, ושכל אחד משמש לתפקיד שונה לגמרי? נתחיל בראשון, הלב השולט בעצמי הפיזי שלכם. זהו לב הבשר שמזין את הגוף שאימצתם, ועבור רובכם, די בידע זה. רבים מכם גם הגשימו את השני, את מרכז האנרגיה המעודן יותר, את הלב השולט בלב. זוהי הצ'אקרה המחברת אתכם למטרה האלוהית שלכם על פני האדמה. ואף על פי כן, ישנו ערוץ גבוה יותר שניתן להשיג. הלב השלישי והאחרון, הלב שאנו מכנים בשם "הלב הקדוש", הוא זה אליו נקדיש את תשומת לבנו כעת. היעוד האמיתי שלכם שוכן שם, שכן המתנות שהוא מביא מתעלות על כל השאר. זהו "כס העוצמה", השער ליקום כולו.

כך תוכלו להבין את טבעם של שלושת הלבבות: הראשון שולט בכל הדברים הפיזיים; השני, או הלב המעודן, שולט בכל הדברים הרוחניים; השלישי, או הלב הקדוש, פשוט שולט בכל הדברים. הוא הגשר המחבר אתכם אל המציאות כולה.

הפעלת הלב הקדוש שלכם היא השלב האחרון בהגשמת אחדותכם עם כל הישויות. למעשה, זהו תפקודו העיקרי. לאחר שהוגשם, אתם תדעו שכל המחשבות משותפות, ואתם תקדישו את עצמכם אז בשמחה לאנושות ולשירותה הגבוה ביותר. לא ניתן להשיג זאת באמצעות הלב הנמוך יותר, הלב השני או המעודן אותו הזכרנו. הוא קשור עדיין לעולם שבראתם בדמיונכם, אך שלעולם לא היה אמיתי בלב ובהכרת האלוהים. האם אתם מבינים את ההבדל? עד עתה בחרתם לגור בתוך חלום זה, ותפקוד הלב הנמוך יותר הוא להוביל אתכם מהעולם האחד ואל האחר, מעולם הצללים והערפל ואל תוך אור טהור. ברגע שהגעתם לשם, הלב העליון או הקדוש, הופך למדריך שלכם. הוא לא יגרום לכם לטעות בדרככם, שכן ברגע שנפתח, אז תהיו חופשיים בדרך שאינכם מסוגלים לדמיין עתה. ברגע שתלמדו לחיות בתוך הלב הקדוש שאנו חולקים, אז תבינו שאתם עומדים לצדי, ועולם החלומות ירפא.

בנתיב פשוט אנו צועדים יחד, שכן להפכו מורכב יתר על המידה רק יוביל לבלבול גדול יותר. אני מתחיל בכך שאני מכריז שהמשימה שלנו כבר הושלמה. אך עכשיו אתם חייבים ללמוד לחלוק את מידת השכנוע שלי, ויש תהליך שאנו חייבים לעבור יחד כדי לעשות זאת, שמטרתו תהיה לחבר את הכוונה שלכם עם המודעות שלכם. לכך אני מתכוון כאשר אני אומר שאתם כבר ניצבים לצדי. אני רואה אתכם שם, אבל גם עליכם לראות את עצמכם. לכן, השינוי היחיד שצריך להתרחש הוא השינוי בתפיסה או במודעות שלכם. ברגע שאתם מודעים לכך שהמשימות שלנו קשורות, אז הן יושלמו.

המטרה היום היא לעורר, ואז לחנוך את הלב הקדוש שלכם. נתחיל בכך שנזהה את מקומו. ראיתם אולי תמונות של "הלב הקדוש של ישוע" המראות את הלב הפיזי ומעליו להבה אלוהית. הלהבה האלוהית היא הלב הקדוש הממשי, שעה שהחלק התחתון הוא ייצוג סמלי למה שבדרך כלל מכונה "צ'אקרת הלב". הלב הקדוש מוצג לעתים קרובות עם להבה בת שלוש להבות, כאשר כל להבה היא סמלית לתכונות הקיימות באדם אשר לבו פתוח לחלוטין. הלהבה הראשונה היא כחולה, שזהו צבע ההתעצמות או האומץ. הלהבה השניה צהובה, שהוא צבע החכמה. והלהבה השלישית היא ורודה, שזהו צבע האהבה חסרת התנאים. כאשר שלושת הלהבות הללו משולבות לאחת הן הופכות לסגולות, או לאש הטרנספורמציה. העצמי הקודם נעלם ואתם נשארים רק עם האמת. העצמי חי להגשמת משימתו בשמיים ובארץ. זוהי, בפשטות, הסיבה מדוע אתם כאן.

הציתו את הלהבה:

אנו נצית כעת את הלב הקדוש שלכם כך שיוכל להתחיל לבצע את תפקידו האמיתי. ראשית, קראו את התיאור, אז חזרו ומלאו אחר ההוראות כמיטב יכולתכם. המטרה של הדמיה זו היא לרתום את האנרגיה המוכלת בתוך הגוף הפיזי והגוף המעודן שלכם, ואז להצית אנרגיה זו בתוך לבכם העליון. חשבו על כך, אם תרצו, כמו על כיריים של גז. ראשית אתם פותחים את הברז, ואז להבה פשוטה מדליקה את האש כולה. אתם מלאים באנרגיה כעת, לחלקה אתם קוראים טובה או חיובית, שעה שצורות אחרות נחשבות לרעות או לשליליות. במציאות אין אנרגיה טובה או רעה, חיובית או שלילית. המחשבות שלכם לבדן הן שגורמות לה להיראות כך, ועל ידי שחרור המחשבות הללו, או הסיפור שמאחורי המחשבות, אתם רוכשים את היכולת לעבוד עם כל האנרגיה שלכם. זו תהיה מטרת התרגיל הזה.

שלב ראשון:

החלק הראשון של תרגיל זה יעזור לכם להבין שכאשר אין סיפור הקשור לאנרגיה שלכם, התחושה היא אותה תחושה. התחילו בכך שתעצמו את עיניכם והירגעו. זכרו זמן שבו חוויתם שמחה גדולה, הרגע המאושר בחייכם. זכרו זאת בפרטי פרטים ככל שתוכלו, ובעודכם עושים זאת נסו להרגיש ברגשות שחשתם אז. דמיינו שאתם חיים מחדש את הרגע. ראו את האנשים סביבכם והאזינו להם. אפשרו לעצמכם לחוש באנרגיה בעוצמה הגדולה ביותר. אולי בלבכם, או באמצע גופכם. דמיינו שם כדור של אור, ושעה שאתם ממשיכים להחזיק בסיפור שגרם לרגש, הניחו את שתי כפות ידיכם על אותה נקודה. דעו שכדור האור קושר עצמו לידיכם, אז לאחר כמה שניות, אם הוא אינו נמצא כבר בלבכם, התחילו להניע את ידיכם עד אשר כדור האנרגיה מוכל בתוך לבכם הנמוך יותר.

שלב שני:

כעת הניחו לסיפור להיעלם ממוחכם לגמרי, ובעודכם עושים זאת, שימו לב האם האנרגיה משתנה בדרך כלשהי. הניחו לו לנוח לרגע בלבכם, לכדור האור, רוטט בעוצמה. כעת הניחו לאחת מכפות ידיכם לנוע מעלה הישר מעל לכף היד האחרת. בעודכם עושים זאת, דמיינו שאתם מושכים חלק מהאנרגיה לאזור בו נח הלב הקדוש שלכם. מעשה זה הוא כפתיחת ברז הגז ללא הלהבה עדיין. הניחו לאנרגיה למלא את האזור שסביב לבכם העליון בגז המשכר של אהבה טהורה. היה זה יעדה של האנרגיה כל העת, שכן היא תמיד מבקשת ללכת למקום שם היא משרתת את האנושות, ממש כפי שהשמחה הגדולה ביותר שלכם מבקשת להביע את עצמה בעולם. הרגישו באנרגיה זו ממלאת את לבכם הקדוש לגמרי.

שלב שלישי:

הצתת הלב הקדוש בעל שלוש הלהבות היא פשוטה כמו הבעת כוונתכם. ניתנה לכם כל העוצמה לברוא ולהרוס לכאורה, אולם כעת עליכם ללמוד להשתמש בה במיומנות. בעודכם מחזיקים את כף ידכם מעל לבכם העליון, אמרו את המילים הללו, ובעודכם אומרים אותן נשמו עמוק ודעו שהן מציתות את האור האמיתי ביותר שלכם. הכוונה שלכם היא כל שדרוש כעת.

"הדבר נעשה!"  

אתם אמרתם כן ליקום, והלב שלכם חי כעת. ככל שתתמקדו יותר בחיים אלה בשלושת הימים הבאים כך תרגישו יותר את השפעתם. לבכם  הקדוש הוא כילד שזה עתה נולד, וזקוק לטיפול ולהזנה כדי שיוכל לגדול חזק וזוהר. זו תהיה המשימה שלכם עד לשיעור הבא. אז נחלוק עוד, כדי שתוכלו להבין באמצעות הכרתכם מה שאתם כבר יודעים בלבכם.

אני חוגג עמכם.

אח