האמת על האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית

קטע מסדרת הוובינר "מערכות יחסים בזמן התמורה"

חלק ראשון

 ג'ים סלף

www.masteringalchemy.com

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

תמורה זו בתודעה היא עמוקה. היא משמעותית ומתרחשת מהפנים אל החוץ. היא משנה את האופן שבו אתם חושבים, כיצד אתם תופסים ואת הדברים בהם אתם מאמינים. היא תשנה את התפיסה שלכם ביחס לעולם הסובב אתכם, וחשוב יותר, היא תשנה באופן מוחלט את מערכות היחסים שלכם כלפי כל הדברים המוכרים לכם. היא תמורה רחבה מאוד.

אחד הדברים להם אני מודע, הוא שבתחילה הבורא אמר: "ברצוני להכיר את עצמי עד לקצה המרוחק ביותר של הקצה המרוחק ביותר שבו אוכל להבין את עצמי". במונחים אמיתיים, הבורא אמר: "ברצוני להכיר את עצמי במסגרת מערכת יחסים כלפי ועם כל דבר הסובב אותי". מדובר במערכת יחסים, במערכת היחסים שלכם לכל דבר סביבכם וכיצד אתם תופסים אותה מבפנים.

בממד השלישי, האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית יצאו לגמרי מאיזון. האם שיחקתם אי פעם משחק שבו לא הכרתם את כללי המשחק ואף על פי כן המשכתם לשחק? כמו שוק המניות, לדוגמה. איך הלך לכם? רוב האנשים בממד השלישי לא מכירים את הכללים ולא יודעים כיצד להצליח או כיצד לצאת מהמשחק. הפיכתכם מודעים לכללים ולמבנים של הממד השלישי והממד הרביעי והבנתם, משמעותה לצאת מהממד השלישי ולבחור לחיות בממד השלישי הגבוה יותר או בממד הרביעי. הכרת כללי המשחק שבו אנו משחקים היא עניין גדול באמת. רבים כלל לא בוחנים את הכללים, כיוון שהם עסוקים מדי בתנועה מן העבר אל העתיד ואינם מקדישים זמן מודע להווה.

מערכות יחסים הן המשחק הגדול ביותר על הפלנטה ורובנו לא מכירים את הכללים. אי לכך, איננו יודעים כיצד לשחק באופן מוצלח ובקלות. אתם נמצאים במערכת יחסים עם כל הסובב אתכם. האופן שבו אתם תופסים משמעותי מאוד ומשפיע על הדרך שבה אתם חווים את הסובב אתכם ואנשים אחרים. רבים מאיתנו מבינים את מערכות היחסים בדרך מסוימת, כיוון שאנשים אחרים אומרים לנו: "הנה הכללים; כך עליכם לעשות; כך עליכם להתנהל בחיים. זה נכון/לא נכון; זו האמת וזו אינה האמת. אנו מתרועעים עם האנשים שנמצאים כאן, אבל איננו מדברים עם אלה שנמצאים שם". במילים אחרות, מערכות היחסים שלכם הותנו מגיל הילדות. הממד השלישי הוא מותנה. בממד השלישי, אין דבר כזה "בלתי מותנה" (או "ללא תנאי"). בלתי מותנה מתחיל בזמן הווה, בממד הרביעי. כן, אנו חיים הן בממד השלישי והן בממד הרביעי בו-זמנית. וזו הבחירה המודעת או הלא מודעת שלנו לחיות בזה או באחר בכל רגע ורגע.

אחד מההיבטים או "הכללים" המשמעותיים ביותר של משחק מערכות היחסים הוא הבנת האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית. אני לא מדבר על גוף, גבר או אישה, בן ובת זוג, הורה וילד, או נאהבים. אני מתייחס לטבע ולביטוי שלכם של האנרגיה היצירתית הנשית והגברית האישית. ללא הבנת האנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית, אנו עלולים לצאת לחלוטין מאיזון.

האם שמתם לב לכך שהאנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית לא משדרות לגמרי על אותו גל? דומה שהאנרגיה הנשית והאנרגיה הגברית לא מתחברות במציאות הממד השלישי. יש לכך סיבה טובה מאוד. הניחו לי להסביר את ההבדל בין האנרגיה הנשית לאנרגיה הגברית באופן הפשוט ביותר האפשרי. אני עומד להשתמש בגיאומטריה. אל תפחדו מהמילה גיאומטריה. בדרך פשוטה, האנרגיה הגברית עשויה מזוויות ומקווים ישרים. האנרגיה הנשית עשויה מעיקולים ומפיתולים. אין זוויות וקווים ישרים באנרגיה הנשית ואין פיתולים ועיקולים באנרגיה הגברית. כמו כן, האנרגיה הנשית היא אנרגטית ומהירה. האנרגיה הגברית, איטית ועמומה. במילים פשוטות, האנרגיה הגברית מחזיקה ב-40 נקודות אנרגיה והאנרגיה הנשית מחזיקה ב-140 נקודות אנרגיה. האנרגיה הנשית נרחבת, יצירתית ונזילה מאוד. האנרגיה הנשית יכולה לעשות 25 דברים בו-זמנית בעודה מתערבלת ומתפתלת. האנרגיה הגברית אומרת "קו ישר" – לכו בקו ישר. לכו מנקודה אל"ף לנקודה בי"ת, לנקודה גימל וחזרה לנקודה אל"ף. כדי לברוא בריאות מאוזנות אתם צריכים, באופן מוחלט, גישה לשני סוגי האנרגיה היצירתית.

אולם, האנרגיה הגברית ללא האנרגיה הנשית אינה שלמה; היא לא מרגישה בעלת ערך; היא אינה מוזנת או זוכה להוקרה. היא חשה בלתי שלמה. אני לא מדבר על גברים, ולמרות זאת, כן, אני מדבר על גברים. אני לא מדבר על נשים, ואני כן מדבר גם על נשים. חשוב יותר, אני מדבר על האיזון האישי שלכם של האנרגיות הללו. אנרגיה נשית ללא אנרגיה גברית אינה שלמה; היא מרגישה שאין לה תמיכה; היא לא ממוקדת; היא מפוזרת ולא יציבה; היא נטולת מטרה וכתוצאה מכך, אין לה תחושת הצלחה.

אנרגיה גברית – חזקה. אנרגיה נשית – חלשה.

בממד השלישי, כאשר האנרגיה הגברית אינה באיזון, הדבר בא לידי ביטוי בכמה דרכים. כעת, קחו את מה שאני עומד לומר באופן אישי מאוד. ראו אם אתם יכולים ליישם זאת לאנרגיה היצירתית שלכם. שמעו בבקשה את המילים וכמו כן, קראו בין השורות. כאשר האנרגיה הגברית חשה שהיא אינה טובה דיה, כאשר היא מפחדת, כאשר נאמר לה שהיא לא תצליח לעולם, שהיא לא שווה כלום, שאין לה ערך – היא לא באיזון. כדי לפצות על כך, האנרגיה הגברית עשויה להפגין כוח מזויף. היא "מנפחת" את עצמה כביכול ואומרת: "יש לי רעיונות וחלומות גדולים; אני רוצה להוביל וליצור. אני יודעת מה אני עושה. לכו אחריי". כל זה אמיתי מאוד. וכאשר נקבה שגם היא מפוחדת וחלשה, ביישנית או מסוגרת, מוצאת זכר מנופח זה, מתקבל זיווג מושלם. למעשה, חוק המשיכה מעניק לכל אחד מהם בדיוק את מה שהם ביקשו. אולם, כפי שמתברר, כך זה יראה.

straight_curvy_lines_med

ציירו בדמיונכם קו ישר ואז קו מעוקל היוצא מהקו הישר (ראו ציור). האנרגיה הגברית מובילה: "בואי איתי. אני יודע. יש לי חלום גדול. אני עומד לבנות בית נפלא בטורונטו, קנדה". והאנרגיה הנשית אומרת: "זה נפלא כל כך. אני גם רוצה בית גדול בטורונטו". האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית יוצאות לדרך יחד בנקודת ההתחלה של הקו והאנרגיה הגברית הולכת קדימה והאנרגיה הנשית, כיוון שיש לה עיקולים ופיתולים, מתחילה לברוא. היא בוחרת צבע חדש, וילונות חדשים ומתכננת את הנוף. היא נרגשת ומסופקת שהיא תזכה לברוא את הקן שלה.

האנרגיה הגברית ממשיכה קדימה ואז הרגלי הפחד והספק העצמי שלה צצים. האנרגיה הגברית מהססת ומתחילה לפחד מפני כישלון. "אני לא יודעת מה לעשות. כיוון שאמרו לי שאני חסרת תקנה. אני לא אצליח. אני לא שווה כלום", והאנרגיה הגברית מפקפקת ביכולת שלה ומפסיקה לנוע קדימה ולבנות את הבית הגדול. האנרגיה הגברית בנתה אפוא 80% מהבית החדש. היא התקדמה 80% לאורך הקו הכחול ואז אמרה: "לא, אני חושבת שעדיף לנו לעבור לאקלים טרופי, זה יהיה נחמד הרבה יותר ונוכל לגור בבית על החוף בהוואי. אני יודעת שזה עדיף. בואי אחרי להוואי".

האנרגיה הנשית שנמצאת שם בחוץ מתערבלת ומתפתלת ברחבי טורונטו, חייבת עכשיו להפסיק לברוא. עכשיו היא אינה שלמה. היא לא יכולה להשלים את התוכניות שלה. האנרגיה הנשית אומרת: "נו, טוב, בסדר, חוף טרופי זה נחמד. אשמח לגור בבית חוף בהוואי. אני אוהבת אותך ובוטחת בך". והם נעים, אבל היא לא שלמה. גם הוא לא שלם, אבל הוא מתחיל לבנות את הבית בהוואי. שוב האנרגיה הנשית מתערבלת וסובבת ומתחילה ליהנות מהיצירה בהוואי. היא קונה רצפת במבוק,ועציצים ופרחי היביסקוס.

שוב, לאחר שהושלמו 80% מהתהליך, הזכר "החזק" שאינו באיזון אומר: "ובכן, אני חושב שאני זקוק לשינוי קריירה, זאת אומרת שאנו עוברים ללונדון. בואי איתי ללונדון ונוכל לגור בבית חוף בפעם אחרת". שוב האנרגיה הנשית אינה שלמה. האנרגיה הגברית מנהלת את המשחק והאנרגיה הנשית מתחילה להיות מתוסכלת וכעוסה, אולי אפילו לחוש טינה. היצירתיות הנשית מתערערת, כיוון שהיא הייתה מאוד נרגשת בגלל הבית על החוף. היא הייתה יצירתית מאוד, משום שזה מה שהאנרגיה הנשית עושה. וכך זה נמשך ונמשך.

בחלק השני נדון מה קורה כאשר האנרגיה הנשית חזקה והאנרגיה הגברית חלשה, ובשתי תצורות אפשריות נוספות.