האומץ לברוא

מאת טינה מונטאלטו

מאנגלית: סמדר ברגמן

ישנם כמה מחסומים שעלולים למנוע מאיתנו להגשים את היכולות שלנו. כמה מהם עשויים לכלול נושאים הקשורים לאומץ שלנו להגשים את תשוקותינו. דברים חדשים, חוויות חדשות, דרכי חשיבה חדשות עלולים להיות מפחידים. דבר לא נדרש מעמנו אם אנו דבקים בסטטוס קוו. דבר לא נדרש מעמנו אם אנו פשוט הולכים בתלם ומניחים למחשבות הקולקטיביות לברוא את חיינו. דבר לא נדרש מעמנו אם איננו משנים במודע או בוראים במודע. אך האם זוהי המציאות שאתם רוצים בחייכם?

האם יש לכם את האומץ לברוא? להלן כמה שאלות חשובות אותן תוכלו לשאול את עצמכם כדי לעזור לכם לזהות מחסומים אפשריים:

  • האם אני מוכן לקחת סיכון?
  • האם אני מוכן לבצע את השינויים הנחוצים בחיי כדי שדבר זה יתרחש?
  • האם אני מוכן לקחת אחריות למה שיתרחש כאשר תשוקתי תתגשם?
  • האם אני יכול להרשות זאת לעצמי?
  • האם אני ראוי?
  • האם אני רוצה בכך עכשיו?

נדון בשלוש השאלות הראשונות, כיוון שהן כרוכות באומץ. אומץ מוגדר כתכונת אופי המאפשרת לאדם להתמודד עם אתגרים ללא פחד.

האם אתם מוכנים לקחת סיכון?

הגשמה כרוכה בשינוי. האם אתם מוכנים לקחת סיכון ולשנות את חייכם? האם אתם מוכנים לקחת סיכון ולבצע שינויים במערכות היחסים שלכם, במקום המגורים, במקום העבודה שלכם וכן הלאה?

סיכון כולל בדרך כלל תחושות פחד ומתח מסוימות. אלמלא כך היה, קרוב לוודאי שלא היינו מחשיבים זאת ללקיחת סיכון. כדי לברוא משהו חדש בחייכם דרוש שינוי. אנשים רבים אוהבים לחוש בטוחים. אנשים רבים חשים בטוחים כאשר הם מוקפים בדברים מוכרים. אך מהו שינוי? שינוי הוא מעבר אל הלא-מוכר. מהו אומץ במצב זה? אומץ הוא מעבר אל הלא-מוכר מתוך הידיעה ששינוי זה בטוח וטוב ומודרך על-ידי האלוהים. כדי לברוא את מה שאתם רוצים בחייכם, עליכם לברוא דבר-מה חדש ושונה, דבר-מה לא-מוכר. לברוא באומץ משמעו להצהיר על תשוקותיכם, להאמין שתקבלו אותן ולדעת, ברמה העמוקה ביותר שלכם, שתשוקה זו תברא שינויים בכם ובחייכם ושאתם יכולים לקדם את פניהם בברכה ובזרועות פתוחות, משום שהשינוי הוא הדבר הטוב ביותר עבורכם ~ שינוי זה מתרחש לטובתכם הגבוהה ביותר.

האם אתם מוכנים לבצע את השינויים הנחוצים?

סיכון הוא עניין אחד. מדובר בהחלטה לנוע בכיוון חדש. אך הביצוע הוא סיפור אחר. בכך עוסקת השאלה השניה. כאשר הרוח מתחילה בעבודתה, יהיה עליכם לעשות דברים שונים. אם אתם רוצים להגשים משקל אידיאלי, האם אתם מוכנים להפסיק לאכול? ללכת לחדר כושר במקום לשתות בירה עם חברים.

האם יש לכם אומץ ~ אותה תכונת אופי ~ לפעול ולבצע את ההחלטות שלכם? כן, אתם רוצים לרדת חמישה קילוגרמים. כן, אתם מוכנים לקחת סיכון ולברר כיצד הדבר ישנה את חייכם (קניית בגדים חדשים, אולי?!… זה סיכון שאני מוכנה לקחת!) אך מה אתם עושים בקשר לכך? האם אתם מוכנים להקדיש זמן להתעמלות? האם אתם מוכנים להפסיק לאכול גלידה כל ערב? האם יש לכם את האומץ לקבוע מטרה ולחתור אליה? האם יש לכם אומץ לתכנן תוכנית אשר תכלול פעולה יום-יומית? האם יש לכם את האומץ לאפשר לרוח לעבוד בחייכם?

האם אתם מוכנים להיות אחראים כלפי ההגשמה שלכם?

האם אתם מוכנים להיות בעל מכונית אחראי? בעל בית אחראי? מחזיק משרה בכירה אחראי? האם ברור לכם שהרוח תעניק לכם גם את הדרכים והאמצעים להתמודד עם האחריות הזאת?

קרוב לוודאי שהתשובה לשאלה הזאת מחייבת את האומץ הרב ביותר. האם יש לי אומץ להיות אחראי כלפי מה שאברא? משום שבין אם אתם מבינים זאת או לא, אתם תמיד בוראים. אך רוב הבריאות הן לא מודעות. האם יש לכם את האומץ לברוא במודע?

אנשים אומרים תכופות שהם רוצים שינוי, אך הם לא עושים דבר בקשר לכך. הם ממתינים שהחיים (במקרה הזה המחשבות הלא מודעות והמחשבות הקולקטיביות) יבצעו את השינויים. אז, אם אין זה השינוי שהם רצו, הם יכולים לקונן על כך, להישאר "נטולי אחריות" לתוצאה ולשחק במשחק ההאשמות. הם לא צריכים לקחת אחריות כלפי שום דבר משום שהם לא עשו זאת. משהו או מישהו אחר עשה זאת.

בריאה מודעת מחייבת קבלת אחריות למתרחש בחייכם. משמעותה לגדול ולהיות הבוגר עבור הילד הפנימי שלכם. היא אינה כרוכה באשמה או בבושה או בהרגשה רעה כלפי עצמכם. לקיחת אחריות צריכה למעשה לגרום לכם להרגיש עוצמתיים. אם אינכם אחראים לבריאה שלכם, אזי אתם נתונים לגחמותיו של דבר-מה שנמצא מחוץ לכם. משמעות הדבר שאין לכם שליטה כלל, או שיש לכם שליטה מועטה. אך אם אתם אחראים, אזי אתם גם יכולים להיות בעלי העוצמה. ושימוש נכון בעוצמה מחייב אומץ.

לכן, אמצו את האומץ שלכם לברוא. אלוהים יתמוך בכם ויגבה אתכם!