גילוי הנשמה

רוי קליינווחטר
מאנגלית: סמדר ברגמן

דמיינו שאתם נטושים על אי שומם רחב ידיים. אתם נמצאים עליו מזה שנים רבות, נאבקים לשרוד, חיים בסביבה בסיסית ביותר, מלקטים מזון, משתמשים רק בידיכם ובכלים מאולתרים כדי להתקיים בקושי. הימים שלכם מלאים בסיפוק צרכי החיים הבסיסיים. אתם מוצאים נחמה מסוימת בשיחה עם היצורים והציפורים המקומיים עמם התיידדתם. לאחר שהוכחתם לעצמכם שאתם מסוגלים לשרוד בעזרת המעט ההכרחי, אתם משלימים עם העובדה שלעולם לא יצילו אתכם. הכעס הופך לייאוש שקט, ואז לקבלה בעת שאתם ממשיכים בחייכם.

כמה שנים חולפות ואתם הופכים מורגלים לסגנון חייכם ומרגישים די בנוח כדי להתחיל לחקור את האי שלכם. התבססתם והשתקעתם, ולאחרונה תשומת הלב שלכם מופנית אל ההרים ולמה שנמצא מעבר להם.

אתם מתחילים לנוע אל פנים הארץ ומתרחקים מאזור הנוחות שלכם, אתם מפתחים תחושת כוח ומטרה לאחר ששרדתם שנים לבדכם. בדרך אתם מגלים תגליות רבות שמעצימות את חייכם ומקילות עליהם. אתם מלקטים שפע של מודעות וידע על הסביבה בה אתם חיים. עכשיו כבר שכנעתם את עצמכם שאין דבר שלא תוכלו לעשות, ושאין דבר שעליכם לעשות כדי לשרוד. הכל סופק לכם. אתם פשוט מושיטים יד ונוטלים את הדרוש לכם.

לאחר ארבעים שנים של נדידה ברחבי האי, אתם מגיעים סוף-סוף לפסגת ההר ומפנים מבטכם לכיוון ההפוך מהכיוון ממנו באתם.

במרחק ובזמן שמפרידים ביניכם, אתם מגלים עיר מודרנית ענקית, שמכילה את כל הנוחות שמקום כזה יכול להכיל. אתם מגלים שהאי שלכם אינו אי כלל ושהעיר הזאת תמיד הייתה שם. אתם חושבים על כל הנסיבות של ארבעים השנים האחרונות, אתם נופלים על ברכיכם ובוכים. אתם מתחילים לחשוב על ההשלכות של גילוי זה ועל מה שיכול היה להיות.

אני חושב שגילוי הנשמה שלכם דומה לחוויה מדהימה שכזו. זו אינה חוויה דתית, אלא אם אתם רוצים שתהיה כזו. זו תגלית טבעית ופשוטה של חלק אחר שלכם, שהיה שם כל הזמן, שאותו לא הכרתם או שלא חשבתם עליו. חשבו על האפשרויות. במקום שבו היה אחד, עכשיו יש רבים. במקום שבו האפשרויות היו מוגבלות, עכשיו הן אינסופיות. ותמיד נשאלת אותה שאלה אחת, "למה?" איך ייתכן שלא ידעתי. כמה שונים היו חיי יכולים להיות.

האדם הוא ישות בעלת שלושה חלקים, שכל, גוף ורוח. כיוון שאנו מתמקדים במרכיב הפיזי; רוב תשומת הלב שלנו נתונה לגוף. השכל הוא שמניע אותנו, הרוח היא האישיות או האגו שלנו והגוף הוא הכלי שבו אנו משתמשים כדי לחוות את העולם הפיזי.

כדי לחוות את הפיזיות, עלינו להיות פיזיים, וטבעי אפוא שנתמקד בגוף ובצרכים שלו. רוב שעות הערות שלנו מתמקדות במה שהגוף רוצה לחוות. הגוף והעולם הפיזי הם כמזנון של חוויות אינסופיות. אין דבר שגוי במצב זה, והוא עובד באופן מושלם, כטייס-אוטומטי במשך כל תקופות החיים שלנו, בין אם אנו מודעים או לא מודעים למה שמניע אותו.

אז למה אני מעלה זאת? אם המערכת עובדת ללא דופי, אין צורך לגעת בה. אל תנסו לתקן את מה שאינו זקוק לתיקון. האין הבורות אושר עילאי?

רעיונות אלה של היותנו בודדים וחסרי כוח, מגבילים את החוויה שלנו את העולם הפיזי ואת הצמיחה האישית שלנו. בעזרת כמות מסוימת של מודעות, החיים שלנו יכולים להתעצם עשרות מונים ויותר, עם גילוי הנשמות שלנו. להכחשת הנשמה השלכות מרחיקות לכת. מודעות אליה ותקשור עמה, מעצימים את איכות חיינו. היא מחסן רחב ידיים של עוצמה ויכולות שנותר בלתי מנוצל בשעה שאנו מתמודדים עם טרדות היום-יום של העולם הפיזי. הדבר דומה לגילוי אותה עיר שתמיד הייתה שם, וניתן לכם המפתח לכל חלק ממנה.

אני לא מדבר על מרכיב אישי מופשט או מרוחק כלשהו, אלא על משהו שקיים למעשה. הנשמה הזאת שכולנו חלק ממנה, נגישה עבורכם ברמה מודעת רק כאשר אתם מבינים שהיא שם, כאשר אתם מגלים אותה. לא תוכלו לעולם להיחשף לעושרה ולעוצמתה אם תכחישו אותה.

אתם תשרדו בדרך זו או אחרת ללא מודעות לנשמתכם. קבלת הידיעה על נשמתכם, מביאה עמה את כל התועלת, הנוחות והעוצמה שיש לה להציע, ששייכות לכם על-פי זכות.

הנשמה היא גילוי עצמי. אינכם צריכים את רשותו של אחר כדי למצוא אותה. אינכם זקוקים לטקסים או לסמלים כלשהם שיביאו אותה למודעותכם. אינכם צריכים להסתגף או לכרוע על ברכיכם בפני אחר כדי להביאה אל חייכם הערים. אין תפילה או מחייבה שיביאו אותה אליכם. העיר תמיד הייתה שם, אתם רק פקחתם את עיניכם לגלותה. הנשמה שלכם היא שלכם, תמיד הייתה. אין דבר שאתם צריכים לעשות או לומר כדי להתחבר לעוצמה שאתם מחזיקים בתוככם. היא ניתנת בחופשיות וחייבת להילקח בחופשיות. היא חסרת גבולות ובלתי מוגבלת כמו המחשבות שלכם עליה. המחשבות שלכם הן הדבר היחיד שאי פעם מנע או אי פעם ימנע את הגישה שלכם.

צעדו על המים, הפכו מים ליין, עשו נסים מכל הסוגים אם זה רצונכם. צאו להוכיח שאין זה נכון ואתם תצליחו, אם זה רצונכם. צאו להוכיח שהדבר נכון, וזה מה שתשיגו. המחשבות שלכם הן המפתח לנשמה. אתם קוצרים את המחשבות שלכם. הנשמה מגיבה במהירות הרבה ביותר למחשבה הטהורה ביותר. למדו לשלוט במחשבות שלכם בכל הרמות והמפתח לכספת יהיה בידכם.

"אלוהים" כפי שאתם מכנים אותו, הוא מי שאתם. אתם חלק אינדיבידואלי של עוצמה זו. יש לכם את עוצמת השלם בהישג ידכם בכל רגע נתון, באמצעות המחשבות שלכם. אתם עובדים יחד עם חלקים אינדיבידואליים כדי לברוא באופן פרטני וקולקטיבי את כל שאתם חווים בתקופת החיים הנוכחית.

אתם יכולים לבחור בדרך הארוכה או בדרך הקצרה אל ההר. אין זה מרוץ, אתם עושים זאת בזמן ובדרך שלכם. אתם יכולים לעשות זאת בתקופת החיים הנוכחית או באחרת. יש יותר מדרך אחת אל ההר. כל הנשמות שבעיר הגיעו בדרך שונה ובזמן שונה. הזמן שלכם נתון לבחירתכם.

גלו את נשמתכם ותגלו חלק טבעי נוסף של מי שאתם. לא הלכתם לאיבוד, פשוט לא הגעתם עדיין. פיתחו את הדלת לגילוי והכפילו פי שניים או יותר את מה שאתם חושבים שאתם.

http://www.klienwachter.com/