ארבעת הפנים שלכם – חלק רביעי: העצמי הרוחני

מאת ג׳ים סלף ורוקסן בורנט

מאנגלית: סמדר ברגמן

 

ספטיה היא תוספת ייחודית למסיבה ולחייכם. למעשה, בלעדיה המסיבה לא תזרום חלקות ובהרמוניה. ספטיה לא סוחבת את השולחנות עם פיל, מתכננת את הפעילויות עם מנדלסון או בוחרת את המוזיקה עם אמה. ספטיה מפקחת על התהליך כולו והיא התומכת הרוחנית של כולם. היא מוודאת שכולם עושים את מה שהם אוהבים לעשות ומקבלים את העידוד והאישור המגיעים להם. העצמי הרוחני שלכם מזהה וקולטת אינטואיטיבית את כל הצרכים והשאלות. היא מסייעת לכוון כל עצמי לפתרונות הטובים ביותר. היא הכוח השקט והבלתי נראה שברקע, שהוא הבסיס למסיבה כולה.

העצמי הרוחני שלכם הייתה שם, ברקע ההתנסויות שלכם במשך כל חייכם. ספטיה היא שקטה ובדרך כלל חמשת החושים שלכם לא מזהים אותה. המדע ואנשים רבים הכחישו את קיומה מאז שחברות פטריאכליות החלו לשלוט בפלנטה לפני מאות רבות של שנים. היא אף פעם לא שולטת בחייכם, אלא מתעקשת לעבוד עם היבטים אחרים לטובת עצמי אינטגרלי. אינטגרציה עצמית כוללת התגברות של מודעות, אינטואיציה, תובנה ותקשורת בין ארבעת הגופים או העצמיים. רק העצמי הרוחני שלכם יכולה לעשות זאת. היא קשורה בברור למקור המידע והאור האולטימטיבי שלכם. כאשר הפלנטה וכל תושביה מתפתחים וצועדים קדימה לקראת אינטגרציה והיערכות מלאות של ארבעת הגופים, ספטיה מזוהה וזוכה להוקרה. בתי ספר ופרטים מסייעים לפיתוח יכולות רוחניות ומציעים כלים למודעות ולאינטואיציה רבות יותר.

תיאור העבודה של ספטיה נראה פחות או יותר כך:

 1. מספקת מבט מלמעלה על-חושי לכלל החיבור גוף-רגש-שכל.
 2. מתאמת בהרמוניות את כל שלושת ההיבטים הדחוסים יותר, מכירה בכל אחד מנקודות העוצמה שלהם ועושה בהם שימוש.
 3. מגיבה למידע אישי וחברתי, בניגוד לגירוי החושי שהוא ניאוקורטקס (מנטלי), לימבי (רגשי) ור-קומפלקס (פיזי).
 4. ממקדת את תשומת הלב בעולמות היצירה והפוטנציאל הפנימיים (צמיחה אישית).
 5. מגבירה מודעות לעצמיים החיצוניים והפנימיים שלנו. מודעות עצמית.
 6. אינטואיציה ותובנה.
 7. משתפת פעולה עם המערכת הלימבית, תחושות בטן ויכולת להזדהות עם התנסויות של אחרים. חמלה.
 8. ראיה קדימה ותכנון לעתיד. יכולת זו מאפשרת לנו לקבל החלטות חברתיות, מרחיקות לכת ויעילות יותר מבחינה כללית, מודעות לתוצאות אפשריות.
 9. אלטרואיזם.
 10. משחררת את רוח האדם היצירתית.
 11. מזהה את העצמי הגבוה, הנשמה או ההוויה העליונה שלכם ושומרת עמם על קשר.
 12. מסייעת לעגן אור אל תוך מערכת ארבעת הגופים.

כדי לשחק עם העצמי הרוחני שלכם ולפתח את היכולות הרוחניות שלכם:

 1. תרגלו כלי אנרגיה בדרך ממוקדת ומכוונת כדי להשקיט את הרעש בחייכם ולפתח את יכולות האינטואיציה שלכם.
 2. שובו למרחב שקט ודמיינו את העצמי הרוחני שלכם ניצבת למולכם. בקשו ממנה לעזור לכם לתקשר בברור עם הגופים שלכם – הפיזי, הרגשי והמנטלי – ולהעניק להם את הדברים הדרושים להם. התשובות עשויות להגיע בשלב מאוחר יותר ובדרך בלתי רגילה.
 3. לכו למקום ציבורי וצפו באנשים. התחברו לאינטואיציה וראו איזה מידע אתם מקבלים מההתבוננות.
 4. הפכו מודעים למסרים פיזיים, מנטליים ורגשיים. רבים מהם הם מסרים מהיבט אחד שלכם אל העצמי הרוחני שלכם. ככל שתמשיכו להיות שקטים, בהירים, להתעלם מהרעשים ולהקשיב, המסרים יהפכו רמים וברורים יותר.
 5. אם אתם כבר שמים לב לקולות הרבים שבראשכם, דעו שרק אחד מהם הוא קול העצמי הרוחני. כאשר אתם משתמשים בכלים הללו, האחרים יתנקו בסופו של דבר והקול השקט ביותר יהיה שלכם.
 6. החלו בתיעוד רוחני. כללו תובנות, רצונות, חלומות, ציטוטים משמעותיים מחומרי קריאה, ציורים וכל דבר אחר המתעד את הנתיב שלכם. תהליך זה ממקד את תשומת הלב במטרות שלכם, מעניק תוקף לעצמי הרוחני והוא כלי התייחסות שכדאי להיעזר בו בתקופות של ייאוש או ״תקיעות״.
 7. רשמו בתיעוד הרוחני שלכם את כל האירועים הסינכרוניים שביום שלכם. כאשר אתם מזהים אותם ומעניקים להם תוקף, הכמות והאיכות שלהם יגברו.
 8. הכניסו יופי לחייכם. יופי הוא שפת הרוח. בראו פינות יפות במשרד, בבית, בחצר, במכונית. השתעשעו עם פנג שווי.
 9. בקשו והתכוונו לבקר בגנים, בפארקים, בספריות או להשתתף בהרצאה על נושא מסוים בעת השינה.
 10. תעדו את החלומות שאתם חולמים בלילה לאחר שאתם מתעוררים, אפילו אם הם אינם הגיוניים כלל. מעשה זה יגביר את התכיפות והבהירות שלהם.
 11. חשוב ביותר… תכייפו ותצחקו הרבה. העצמי הרוחני שלכם סבורה שחייכם משעשעים ומהנים. גם אתם יכולים לעשות זאת.