אלוהים נוהג בהארלי, באוטובוס ובמונית

מאת רוי קליינווחטר
מאנגלית: סמדר ברגמן

אלוהים נוהג בהארלי, אלוהים נוהג במשאית, אלוהים הוא דיקטטור של מדינה קטנה, אלוהים הוא רופא ומטופל, אלוהים הוא קדוש וחוטא, וכן, אלוהים הוא אפילו עורך-דין. אלוהים הוא הכול. אלוהים נמצא בתוך כל דבר וסביבו, כיוון שאלוהים הוא מי שאתם באמת, אתם פשוט שכחתם.

אלה שנזכרו, מפחדים אולי לקבל את האמת, אפשר שהם מכחישים את המורשת שלהם ואת העוצמה המדהימה שמתלווה אליה. כמה מהם הופכים שיכורים מרוב עוצמה בשעה שאחרים כה ענווים, הם נסוגים ופונים פנימה.

כמו גל באוקיינוס, הגל אינו יכול להיקרא אוקיינוס, אבל הוא מכיל את כל התכונות והסגולות של האוקיינוס. המין האנושי יודע זאת בידיעה עמוקה, אבל הוא מכחיש אותה. הוא מרגיש בנפרדות שהיא תולדה של השכחה ואבדן הזיכרון ואינו יכול לקבל את העצמי האמיתי שלו. אולם קבלת עובדה זו מולידה הבחנה שלא ניתן להפריכה. בחינה עצמית מגלה את כל תכונות האלוהים הטבועות במין האנושי.

האדם מחצין את עצמו על-ידי כך שהוא מקרין את דמותו אל האלוהים ומתנגד לכל השוואה בינו לבין האלוהים או לדמיון של אלוהים לאדם. דבר זה מועיל וגורע כיוון שאלוהים בורא באמצעותנו. ניתן לנו חופש מוחלט להשתמש בעוצמה בכל דרך שנבחר ואי לכך בראנו עולם שמשקף את רמת ההבנה שלנו את עובדה זו. אילו היה לנו זיכרון מלא לגבי מי שאנחנו לא היינו קיימים בעולם כפי שהוא כיום. היינו בוראים עולם שהוא אלוהי יותר. מה שאנו רואים עכשיו בסביבה שלנו הוא את השלבים המוקדמים של התפתחות מה שאנו מכנים בשם גן-עדן, נירוונה, סטובוקור (אם אתם קלינגונים).

העולם התפתח באלף השנים האחרונות ואנו יכולים לראות את השינויים סביבנו בכל יום. גן העדן קיים באותם זמן ומרחב שאנו מכירים כעת ככדור הארץ ובכל מקום אחר שבו אנו מוצאים את עצמנו; אנו תמיד מתפתחים חזרה לכיוונו. אנו נעים קדימה ואחורה בו-בזמן.

כפי שבעת הקפת הגלובוס אנו יכולים לומר בנקודה כלשהי שאנו עוזבים את הבית ובנקודה אחרת שאנו חוזרים הביתה; למעשה אנו עושים גם את זה וגם את זה.

ניתן לומר שבנקודה מסוימת אלוהים הפך לאלוהים פָּחוּת, על-ידי כך שנע והתרחק מעצמו כדי שיוכל למצוא את הדרך חזרה אל עצמו. היה עליו לחוות את אי היותו אלוהים כדי לחוות את היותו אלוהים.

אלוהים (הבורא) הוא כל-היש ושום דבר אחר. אנו הוא והוא ~ היא. ההפרדה היחידה בין מה שקיים לבין שאינו קיים, קיימת בהכרת בני האדם. בין האטומים של המולקולות שיוצרות את כל הפיזיות נמצא הכלום שמחזיק כל זאת יחד, נמצא הבורא של כל-היש. הכל נובע מתשוקת הכלום לחוות הכול.

אלוהים הוא ילד סובל, אלוהים היא הלבנה, אלוהים הוא המכונית שמסיעה אותנו לעבודה, אלוהים היא…

 

http://www.klienwachter.com/