אהבה ללא תנאי היא החופש המוחלט "לדפוק" לעצמכם את החיים

מאת רוי קליינווחטר
מאנגלית: סמדר ברגמן

 

בתקופת חיי מעולם לא הייתי עד לאהבה ללא תנאי נצחית מבן אנוש אחר. אני לא מאמין שהיא אפשרית מבחינה פיזית. אני חושב שברגע שאנו מגיעים לעמדה שבה אנו יכולים להעניק אותה, כבר עברנו והצטרפנו אל האחד שהוא אהבה ללא תנאי. אני מאמין שמצב זה נחווה רק באופן רוחני.

התשוקה המולדת שלנו היא לנוע למקום של אהבה ללא תנאי, ולכך אנו שואפים ברגע שאנו מגיעים למידת הארה שמקדמת סוג זה של צמיחה. כבני אדם, אנו מצמידים תנאים לאהבה הפיזית שלנו (רגש). אוהב אותך כל עוד אתה עומד בסדרת של פרמטרים, שאני יכול לקבל אותה ולחיות עמה. ברגע שתחצה את הקו, שוב לא אוכל לאהוב אותך. עבור בני אדם, האהבה היא עניין של בעלות. האהבה אינה מופשטת, אלא משהו אמיתי ופיזי. זו תחושה שאנו מרגישים ושאליה אנחנו יכולים להתחבר.

האהבה האוניברסלית (אהבת האלוהים) היא מופשטת ונטולת פניות. לא מרגישים בה אלא מכירים בה. הבורא מכיר באהבת האנושות, באמצעות אהבה ללא תנאי (חופש) ממנו/ממנה.

בני האדם חופשיים ל"דפוק" את חייהם, לחזור בתקופת חיים אחרת ו"להרוס" גם אותה, שוב ושוב עד אשר לא ירצו עוד להתנסות ב"פישולים" וירצו לנוע הלאה. האם יש דוגמה טובה יותר לאהבה ללא תנאי? גלגול נשמות הוא הביטוי האולטימטיבי לאהבה ללא תנאי והוא מסייע לנו בתהליך "פישול" זה. כל תקופת חיים היא "פישול" עד אשר אנחנו מביאים אותה לידי שלמות, ואז היא הופכת לפישול מושלם. אלא אם אנו בוחרים לקרוא לה בשם אחר, כמובן.

אין כל סיבה להיות מושלמים, לבד מהסיבה שאתם נותנים לחייכם. אתם פשוט מנסים להגיע לשם. אינכם חייבים להיות שם. אתם יכולים להשתהות כמה שרק תרצו קודם שתגיעו למישור זה.

אולי נשמע לכם מוזר שהדברים הללו נובעים מפיו של אדם רוחני, אבל אני מאמין שזו דרכי להפגין אהבה ללא תנאי. כולנו מתייחסים לחיים שלנו ברצינות רבה מדי. אנחנו צריכים להירגע. אין כל תועלת ליכולתנו להתרחק מחיינו כצופים מן הצד ולשפוט את עצמנו ללא גינוי לגבי מי, מה והיכן שאנחנו.

כולנו מושלמים כפי שאנחנו. כל אחד מאתנו נמצא במקום המדויק בזמן ובמרחב שהולם עבורו. איננו צריכים רשות של אחר כדי להיות. כיוון שאנו בוראים את נסיבות ואירועי חיינו, אנו יכולים לעשות כרצוננו. כל עונש או גמול שאנו חווים, יבואו מאחרים בתקופת החיים הזאת כיוון שאנו בחרנו לחוות עונש זה ברמה מסוימת.

ככל שנהיה מודעים יותר לכך שאנו בוראים את ההתנסויות שלנו, כך נגשים חירות רבה יותר על-פי דרישה. כל מחשבה שלילית שיש לנו בנוגע לתהליך תקבע כמה נצליח בו. פעם נוספת, האהבה הגדולה מכל היא החירות לחיות את חיינו כפי שאנו בוחרים, עם הביטחון שאנו יכולים לעשות זאת שוב ושוב עד אשר שוב לא נבחר לעשות זאת.

לאדם אין יכולת להעניק אהבה ללא תנאי לאחר, כיוון שלמעשה הוא אינו יכול לתת אותה, עד אשר הוא מעניק אותה לעצמו תחילה.

  

http://www.klienwachter.com/